عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: در مساله آلودگی هوا 30 دستگاه متولی رسیدگی به این مساله هستند و تذکرانی که اعضای شورای شهر در این زمینه بیان می کنند تنها مربوط به شهردار تهران نیست.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، محمود میر لوحی در تذکر پیش از دستور خود در سی و یکمین جلسه شورای شهر تهران با بیان این مطلب افزود: تذکراتی که در صحن شورا ارائه می‌شود به شیوه گذشته نیست بلکه فراتر از آن پیش رفتیم.

وی با اشاره به هفته پژوهش ادامه داد: انجام پژوهش بهترین روش برای صرفه‌جویی است و انجام پژوهش‌ها کمک می‌کند از صرف هزینه‌های هنگفت در اجرای طرح‌ها و برنامه‌ها جلوگیری شود.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه  بسیاری از طرح‌های عمرانی و اجرایی در مسائل شهری کارایی ندارد، یادآور شد: تأیید می‌کنم که در شهر تهران از این حیث الگو شده‌ایم که باید کاری را بدون پیوست مطالعات و پژوهشی انجام ندهیم.

میرلوحی  بیان کرد: اگر پروژه و اقدامی به درستی انجام نشده است به این معناست که مطالعه درستی را انجام ندادیم.

به گفته وی، در شهرداری تهران که پیشگام فعالیت‌ها بوده است باید اقدامی صورت بگیرد که پژوهش در پروژه‌ها دیده شود. اگر اقدامات بر اساس برنامه و پژوهش و مطالعه باشد قطعاً به نتیجه خوبی خواهیم رسید.

در ادامه محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران نیز گفت: تذکرات در صحن علنی از حالت معمولی خارج شده است و نحوه ارائه تذکرات نیز به یک معضل جدید تبدیل شده است. باید در جلسات همفکری راهکار جدیدی را نسبت به ارائه تذکرات در نظر بگیریم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج