معاون پایش و نظارت اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: هوای تهران با شاخص کیفی 150 در وضعیت قرمز قرار دارد که برای همه گروه‌ها ناسالم است.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد رستگاری گفت: شرایط پایداری هوا تا چهارشنبه ادامه دارد و شاخص عدد نزدیک به 150 است که در بعضی اوقات بالاتر از 150 و در برخی ساعات کمتر از 150 می‌رسد و در وضعیت قرمز قرار دارد که برای همه گروه‌ها ناسالم است.

او با بیان اینکه اقدامات لازم انجام شده است، ادامه داد: در صورتی که این اقدامات براساس شیوه‌نامه انجام نمی‌شد، شاخص آلودگی هوا به 170 هم می‌رسید و این تمهیدات باعث شده تا وضعیت آلودگی هوا ثابت بماند و بیشتر نشود.

رستگاری خاطرنشان کرد: در زمان وارونگی هوا هر میزان آلودگی که وجود داشته باشد در هوا تجمع پیدا می‌کند و تا زمانی که شرایط جوی تغییر نکند، امکان خروج از سطح شهر تهران را ندارد.

معاون پایش و نظارت اداره کل محیط زیست استان تهران خاطرنشان کرد: در سال 96، تعداد روزهای ناسالم برای گروه‌های حساس تا امروز 60 روز بوده است که نسبت به سال مدت مشابه سال قبل 12 روز افزایش داشته است.

رستگاری تاکید کرد: براساس پیش‌بینی مدل‌های هواشناسی از روز پنجشنبه سامانه‌ای وارد کشور می‌شود که با وزش باد و احتمال بارندگی همراه خواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج