با حکم رییس جهاد دانشگاهی، عبدالحسین شاهوردی به عنوان سرپرست پژوهشگاه رویان منصوب شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی، حمید رضا طیبی رییس این نهاد، طی حکمی عبدالحسین شاهوردی را به عنوان سرپرست پژوهشگاه رویان منصوب کرد.

در متن این حکم آمده است:

"احتراماً، ضمن عرض تبریک بمناسبت میلاد حضرت رسول اکرم(ص) و ولادت امام جعفر صادق(ع) و نظر به تعهد، سوابق و تجربه ارزنده شما در جهاددانشگاهی، جنابعالی را بعنوان سرپرست پژوهشگاه علوم سلولی جهاددانشگاهی (رویان)منصوب می‌نمایم.

با توجه به نقش پژوهشگاه رویان به مثابه ظرفیتی بزرگ و مهم در انجام فعالیت‌های علمی و فناورانه در سطح ملی و بین‌المللی و الگوسازیهای موفق در راستای تحقق آرمانهای بلند انقلاب اسلامی، انتظار می‌رود در تعاملی سازنده و مبتکرانه با همکاران، مسئولین، صاحبنظران و نخبگان کشور، ضمن ظرفیت‌‌سازیهای نوین، موجبات بهره‌گیری هر چه بیشتر از فرصت‌های موجود در تداوم و توسعه افتخارآفرینیهای رویان را فراهم آورید.

رجاء واثق دارد در سایه لطف الهی و تلاش جهادگرانه شما، جایگاه بلند پژوهشگاه رویان رفیع‌تر گشته و نام آن مرکز فاخر علم و پژوهش و خدمتگزاری هر چه تابناکتر خواهد درخشید.

مزید توفیقات شما را از درگاه الهی مسئلت دارد."

دکتر شاهوردی هم اکنون عضو هیات امنای جهاددانشگاهی است و در کارنامه کاری این متخصص جنین شناسی، سالها عهده دار بودن مسوولیت معاونت پژوهشی و آموزشی رویان و فعالیت در این حوزه از بدو شکل گیری و تاسیس پژوهشگاه به چشم می خورد.

همچنین، دکتر طیبی در نامه ای جداگانه از تلاش ها و خدمات حمید گورابی در زمان تصدی مسوولیت ریاست پژوهشگاه رویان تقدیر و تشکر کرد.

گفتنی است؛ پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی هشتم خرداد ماه سال 1370 به عنوان مرکز جراحی محدود با هدف ارایه خدمات درمانی به زوج‌های نابارور و پژوهش و آموزش در زمینه علوم باروری و ناباروری توسط زنده یاد دکتر سعید کاظمی آشتیانی و گروهی از پژوهشگران و همکارانش در جهاددانشگاهی علوم پزشکی ایران تاسیس شد.

این پژوهشگاه در سال‌های 1377 و 1387 به ترتیب مجوز مراکز تحقیقات علوم سلولی و مرکز تحقیقات پزشکی تولید مثل را از شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دریافت کرد و آبان ماه 1388 شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ارتقای آن از پژوهشکده به پژوهشگاه رویان موافقت کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج