رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران، ری و تجریش درخصوص پخش گزینشی و سوگیرانه اخبار شورای شهر تهران به صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران تذکر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد سالاری در بیست و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش گفت: در جلسات شورای شهر، مجموعه گسترده‌ای از موضوعات کارشناسی مطرح می‌شود که بعضا صداوسیما جملات را به صورت گزینشی و سوگیرانه در جهت تخریب شورای شهر تهران برای پخش انتخاب می کند.

وی درباره بررسی پرونده باغات در دوره‌های گذشته به صورت غیرعلنی بوده است گفت: برای شفاف‌سازی در این دوره پرونده باغات در جلسات مورد بررسی قرار می‌گیرد. براساس قانون زمینی باغ شناخته می‌شود که دارای سه مولفه باشد. باید در سند ملک باغ بودن زمین عنوان شده باشد، استعلام از کمیسیون ماده 12 سازمان زمین شهری قید شده باشد و نهایتا اینکه ملک حد نصاب درختان را برای باغ بودن داشته باشد. اگر دارای بنا باشد، هر 16 متر، یک درخت داشته باشد و اگر فاقد بنا است، هر 25 متر یک درخت وجود داشته باشد.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران، ری و تجریش  تاکید کرد: از آنجایی که ما در کمیسیون تجدیدنظر ماده 7 پرونده‌ها را به صورت کارشناسی و قانونی بررسی می‌کنیم، براساس قانون ملکی باغ است که دارای یکی از سه مولفه‌های عنوان شده باشد. البته تمامی درختان موجوددر ملک باید حفظ و صیانت شود.

بررسی دو تخلف قطع و خشک کردن درخت در شورای شهر/معرفی مسئولان متخلف شهرداری به کمیته انضباطی

محمد سالاری همچنین در جلسه بیست و نهم شورای شهر تهران با اشاره به رای کمیسیون بدوی باغات با بیان اینکه هفته گذشته در خصوص درختان کارخانه خودروسازی زامیاد تذکراتی ارائه کردیم که به دلیل ضیق وقت به جلسه امروز موکول شد، گفت: رای کمیسیون ماده 7 این است که این ملک باغ نیست.

سرانجام پس از بیان نقطه نظرات اعضای شورای شهر، اعضا به باغ نبودن این ملک رأی دادند و این در حالیست که پیش از این سازمان بوستان‌ها اعلام کرده بود که این ملک باغ است.

در ادامه سالاری با بیان اینکه پرونده بعدی متعلق به زمین 450 متر مربعی واقع در خیابان قیطریه منطقه یک است که در پهنه R122 قرار دارد، گفت: دو درخت غیرمثمر با بن 42 و چهار نهال که در رمپ وجود دارد موضوع مورد بحث در کمیسیون ماده 7 است.

وی با بیان اینکه مشکل اینجاست که دفتر الکترونیک شهرداری و مسئول شهرسازی منطقه درختان این ملک که در محدوده رمپ قرار داشت را ندیده‌اند، گفت: در پروانه ملک قید شده که درختی وجود ندارد و حالا ساختمان ساخته شده و امکان تردد وجود ندارد.

وی با بیان اینکه سه اصله نهال و دو درخت کسر شده‌اند، گفت: بر همین اساس رای ما این است که عوارض سه برابری، کاشت دو برابری نهال و همچنین به دلیل تخلف دفتر الکترونیک شهر و مسئول شهرسازی منطقه، تخلف به کمیته انضباطی و سازمان بازرسی ارجاع داده شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج