رئیس سازمان مدیریت بحران کشور بر لزوم افزایش سرعت در اعطای کمک های بلاعوض به مردم تاکید کرد و افزود: برای بازسازی و مقاوم سازی سازه نیاز به مشارکت مردم و همکاری بانک ها است.

به گزارش خبرگزاری موج، اسماعیل نجار در حاشیه بازدید از مناطق زلزله زده هجدک شهرستان راور و روستای گورک با اشاره به زلزله 6.1 ریشتری روز جمعه در این منطقه، اظهار کرد: این زلزله خوشبختانه تلفات جانی نداشته و فقط 51 نفر مصدوم شده اندکه به صورت سرپایی درمان شدند.

وی با اشاره به عکس العمل سریع ستاد بحران استان کرمان عنوان کرد: ستاد بحران استان بلافاصله پس از زلزله تشکیل شد و گروه ارزیاب به منطقه اعزام و کار امداد و نجات را سریعا آغاز کردند.

نجار بر لزوم افزایش سرعت در اعطای کمک های بلاعوض به مردم تاکید کرد و افزود: برای بازسازی و مقاوم سازی سازه نیاز به مشارکت مردم و همکاری بانک ها است.

وی باشاره به مقاوم سازی های صورت گرفته در کرمان اظهار کرد: با توجه به زلزله های گذشته، در سال های اخیر بازسازی به نحوه احسن در کرمان انجام شده و بیشتر ساختمان ها نوساز هستند.

نجار به سازهای غیرمقاوم اشاره کرد و افزود: سالانه برای نوسازی 200 هزار واحد مسکونی در کل کشور پرداخت تسهیلات در دستور کار دولت است.بازسازی یک میلیون و 800 هزار واحد مسکونی در کشور

وی از نوسازی و بازسازی یک میلیون و 800 هزار واحد مسکونی در کشور خبر داد و عنوان کرد: امیدواریم این نوسازی ها استمرار داشته باشد، ضمن آنکه اصل بر این است که ساختمان های قدیمی و فرسوده تخریب شوند و ساختمان مقاوم جای آنها ساخته شود اما در گذشته برخی اینگونه انجام ندادند.

"اسماعیل نجار" در جمع نمازگزاران روستای گورک شهرستان راور نیز  اظهار کرد: برای مقاوم سازی هر واحد مسکونی شهری 40 میلیون تومان وام با نرخ بهره 5 درصد و 6 میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت شود.

وی ادامه داد: برای مقاوم سازی هر واحد مسکونی روستایی وام 30 میلیون تومان با کارمزد 4 درصد و کمک بلاعوض 5 میلیون تومان پرداخت می شود ضمن آنکه 2 میلیون تومان کمک بلاعوض معیشتی نیز پرداخت خواهد شد.

نجار بیان کرد: برای هر واحد دامی 600 هزار تومان و برای هر واحد دام سنگین 4 میلیون تومان وام پرداخت می شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج