به رغم درخواست کتبی محمد علی نجفی به رئیس شورای شهر مبنی بر انتخاب دو نفر از اعضا برای عضویت در شورای سرمایه گذاری شهرداری تهران، محسن هاشمی اعلام کرد: صلاح ندانستیم فردی را به شورای سرمایه گذاری معرفی کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج، یکی از موضوعات مطرح شده در  بیست و ششمین جلسه امروز شورای شهر تهران؛ انتخاب دو نفر از اعضای شورای شهر جهت عضویت در شورای سرمایه‌گذاری شهرداری تهران براساس نامه شهردار تهران بود که اعضای شورا به این نامه پاسخ منفی دادند.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در این باره گفت: شهردار تهران نامه ای به ریاست شورا نوشته مبنی بر انتخاب دو نفر از اعضا در شورای سرمایه گذاری شهرداری تهران اما ما ده ها سازمان و شرکت موازی داریم.

محمد سالاری ادامه داد: قالیباف نیز در دوره مدیریت خود شورای هماهنگی های این چنینی ایجاد کرد که زمینه ساز بسیاری از مشکلات شده است.

وی افزود: جهت تببین اعضای شورا شهر می گویند اینکه شهردار تهران بخواهد چنین شورایی را ایجاد کند باید درباره اساسنامه، چارچوب و ضرورتش در شورا بحث شود.

به گفته سالاری؛ وزیر کشور در سال ٩١ اعلام کرده که شیوه نامه سرمایه گذاری در شورا تدوین شود.

علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران نیز در این باره یادآور شد: از اختیارات این شورای سرمایه‌گذاری اطلاعی نداریم و اگر این شورا مشورتی است این موضوع مطرح شود و دیگر نیازی به مصوبه شورا ندارد.

سیدحسن رسولی نیز  تاکید کرد: بهتر است این موضوع از دستور کار خارج شود و در کمیسیون برنامه و بودجه به سرمایه‌گذاری‌ها توجه شده است. اکنون باید هیات رئیسه و رئیس  شورا این موضوع را از دستور کار خارج کند و به صورت غیررسمی و مشورتی دوستان می‌توانند در این خصوص کمک کنند.

مرتضی الویری رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران نیز بیان کرد:  صلاح نمی‌دانم این موضوع مطرح و مصوب شود.

این در حالی است که میرلوحی که کاندیدای حضور در این شورای مشورتی بود توضیح داد: این شورا جنبه مشورتی دارد و تصمیم‌گیری صورت نمی‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج، با مخالفت اکثر اعضای شورای شهر تهران، ری و تجریش انتخاب دو نفر از اعضای شورای اسلامی جهت عضویت در شورای سرمایه‌گذاری شهرداری تهران از دستور خارج شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج