معاون تربیت و آموزش نیروی انتظامی با بیان اینکه برای مراکز آموزش سربازی و برای تمامی سربازان نیز می‌توان طرح ترویج کتابخوانی را گسترش داد، گفت: دوران سربازی فرصتی طلایی برای سربازان است تا بتوان فرهنگ کتابخوانی را برای آنها توسعه داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار امیرحسین یاوری در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری با نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، کتابخوانی و افزایش فرهنگ کتابخوانی را یک ضرورت در جامعه دانست و گفت: نیروی انتظامی نیز سوای از جامعه نیست و بنابراین لازم است که کتابخوانی در میان پرسنل این نیرو نیز افزایش یابد.

وی رابطه میان میزان مطالعه شهروندان و وقوع یکسری جرایم را رابطه‌ای مستقیم دانست و افزود: هرچه که مردم بیشتر مطالعه کنند کمتر پرخاشگری می‌کنند که این نشان می‌دهد که ترویج کتابخوانی از منظر کاهش ماموریت‌های پلیس نیز موثر است.

معاون تربیت و آموزش ناجا با بیان اینکه برای ترویج کتابخوانی هدف‌گذاری‌های مختلفی داریم، اظهار کرد: گروه‌های مختلف جامعه، هدف ما هستند. افرادی که به کلانتری مراجعه می‌کنند تا سربازان و درجه‌داران، همه جزو گروه‌های هدف ما محسوب می‌شوند.

یاوری با بیان اینکه برای مراکز آموزش سربازی و برای تمامی سربازان نیز می‌توان طرح ترویج کتابخوانی را گسترش داد، گفت: دوران سربازی فرصتی طلایی برای سربازان است تا بتوان فرهنگ کتابخوانی را برای آنها توسعه داد، البته برنامه‌ریزی ما برای تمامی اقشار از سرباز تا درجه‌داران است.

معاون تربیت و آموزش ناجا همچنین با بیان اینکه باید کتاب‌های روز و جدید را در اختیار گروه‌های هدف قرار دهیم، خاطرنشان کرد: در حال حاضر در برخی از کلانتری‌ها قفسه‌های دانش که مخصوص نگهداری کتب و اسناد کلانتری‌هاست راه‌اندازی شده اما به دنبال این هستیم که در هر کلانتری کتابخانه ایجاد کنیم.

یاوری با اشاره به تخلفات انجام شده از سوی سربازان اظهار کرد: حدود 57 درصد از تخلفات سربازان کاهش داشته و دلیل آن نیز انجام اقدامات فرهنگی، مشاوره ای، کتابخوانی و... بوده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج