شهردار منطقه 7 از احداث فضای سبز عمودی روی ساختمان های این منطقه در راستای بالا بردن سرانه فضای سبز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 7، سمیه حاجوی با اعلام این مطلب افزود: این طرح مهمترین برنامه مدیریت شهری منطقه برای افزایش سرانه فضای سبز منطقه است، که در ساختمان هایی با قابلیت اجرای این طرح، انجام خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه اجرای این طرح علاوه بر افزایش سرانه فضای سبز منطقه، در زیبایی بصری بنای ساختمان، شاداب سازی روحیه ساکنان، کاهش آلودگی هوا، گرما و تلطیف هوا موثر است، تصریح کرد: احداث فضای سبز عمودی بر روی ساختمان سرای سالمندان در محله ارامنه یکی از نمونه های اجرای این طرح در منطقه 7 بوده است.

شهردار منطقه 7 یادآور شد: احداث فضای سبز در اراضی حاشیه بزرگراه امام علی(ع)،  تعویض پایه چراغ های فرسوده در خیابان قدوسی و جایگزینی گونه های مناسب با نیاز کم به آبیاری به جای چمن در رفیوژه خیابان قدوسی نیز از دیگر فعالیت های اجرایی نیروهای تلاشگر فضای سبز منطقه به منظور افزایش سرانه فضای سبز بوده است.

وی با اشاره به احیاء درختان کهن سال خیابان های سهروردی و شریعتی با استفاده از روش چالکود، عنوان کرد: با توجه به اینکه خیابان های شریعتی و سهروردی از خیابان های قدیمی شهر تهران هستند بنابراین احیای درختان کهنسال این خیابان در دستور کار این منطقه قرار گرفت.

به گفته حاجوی هدف از اجرای این طرح حفظ و نگهداری محیط زیست و ارتقاء سلامت و رضایتمندی شهروندان خواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج