سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از آتش‌سوزی گسترده در یک گاراژ در خیابان هلال احمر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، جلال ملکی با اشاره به جزئیات این حادثه گفت: ساعت 59 دقیقه بامداد امروز چهارشنبه آتش‌سوزی در یک گاراژ در خیابان هلال احمر به سامانه 125 اعلام شد و با توجه به تماس‌های گسترده همشهریان 5 ایستگاه به همراه بالابر، خودروی تجهیزات تنفسی و تانکر آب به محل اعزام شدند.

وی افزود: این گاراژ بیش از 3000 متر وسعت داشت و کارگاهی با کاربری تعمیرگاه و انبار موتورسیکلت‌های نو و قدیمی بود. بخشی از آن نیز محل نگه‌داری ماشین‌های شارژی بود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اضافه کرد: در این گاراژ 6 انبار کنار هم قرار داشتند که تمام آنها دچار حریق شدند و آتش کاملا شعله‌ور بود. همچنین پشت این گاراژ دو باب ساختمان بود که آتش در آستانه سرایت به آنها بود و حتی نمای بیرونی این ساختمان ها هم دود زده شده بود. از همین رو گروهی از آتشنشانان در اولین اقدام ساکنان ساختمان که بیش از 30 نفر بودند را از ساختمان خارج کردند.

ملکی با بیان اینکه در داخل حیاط انبار نیز 20 خودروی سواری قرار داشت و آتش در حال سرایت به آنها نیز بود ادامه داد: آتش‌نشانان از چند طرف عملیات را آغاز کردند و با توجه به حضور به موقع که کمتر از دو دقیقه بعد از اعلام بود،‌ موفق شدند آتش را تحت کنترل در بیاورند و در نهایت این عملیات در ساعت 3:51 دقیقه به پایان رسید.

وی در مورد خسارات حادثه گفت: خوشبختانه این حادثه تلفات جانی نداشت و آنچه مشخص بود خسارات مالی بسیار زیاد بود. در پایان عملیات هم محل، تحویل عوامل انتظامی و کارشناسان شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج