مدیر ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران گفت: برنامه های ویژه فرهنگی به مناسبت روز جهانی کودک در ایستگاه های مترو برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، محسن محمدیان با اشاره به اینکه براساس اعلام سازمان ملل متحد 20نوامبر (29آبان) روز جهانی کودک ‌است، اظهار داشت: همزمان با پویش مردمی "با هم مهربان باشیم" در ایستگاه های منتخب متروی تهران و به طور همزمان در 10پایانه اتوبوسرانی، 22منطقه شهرداری و مراکز آموزش شهروندی در پارک ها ویژه برنامه های روز کودک نیز برگزار شد.

وی گفت: پوسترهایی با مضامینی چون "هوای کودکان شهرمان را داشته باشیم"، "ما در این شهر تنها نیستیم" و... در ایستگاه های متروی تهران نصب شده است و امروز پرواز بادکنک های رنگی را نیز بر فراز شهر تهران داشتیم.

حرکت قطار دانایی در مدارس تهران به مناسبت روز جهانی کودک

وی در ادامه به حرکت قطار دانایی در مدارس تهران به مناسبت روز جهانی کودک اشاره کرد و افزود: این برنامه به همت معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و با همکاری شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در راستای اجرای برنامه های آموزش شهروندی و با هدف توسعه و ترویج مشارکت اجتماعی و نهادینه کردن مهارت های شهروندی در بین دانش آموزان انجام شد.

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه تصریح کرد: باید با برنامه ریزی نسبت به فرهنگ سازی و آموزش شهروندی، به خصوص در میان کودکان و نوجوانان اقدام کنیم.
محمدیان با تأکید براینکه قطار برنامه دانایی با هدف آموزش به دانش آموزان در زمینه آشنایی با مترو به عنوان سامانه حمل و نقل شهری ایمن، سریع و پاک اجرا شده است افزود: در این برنامه به منظور آگاهی بخشی و آموزش دانش آموزان به عنوان بخشی تأثیرگذار در آینده ی جامعه شهری، کارشناسان فرهنگی این معاونت با حضور در مدارس ضمن توزیع بسته های فرهنگی و آموزشی، دانش آموزان را در خصوص نحوه استفاده صحیح از مترو آشنا می کنند.

وی در ادامه فرهنگ سازی و آگاهی بخشی در سطوح پایه در خصوص فرهنگ صحیح استفاده از مترو را ضروری دانست وتصریح کرد: در برنامه امروز هم تاکید شده که در کنار شعار «با هم مهربان باشیم» مسائلی همچون عدم رعایت حریم ریلی، عدم رعایت حق تقدم و رعایت حال سالمندان، کودکان و افراد ناتوان و عدم رعایت نظافت و استفاده صحیح از امکانات مترو مورد توجه قرار گیرد.

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران گفت: زندگی شهری و مسائل مربوط به آن همواره چالش برانگیز بوده است و ترویج و توسعه فرهنگ  صبر ، آرامش و مهربانی می تواند این چالش را به فرصتی برای همزیستی و همگرایی تبدیل کند.

براساس گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه، محمدیان  در پایان ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن ماه ربیع الاول خاطرنشان کرد: ماه میلاد پیامبر رحمت و مهربانی فرصت مناسبی است تا شهروندان و مسافران شهر زیرزمینی را به این پویش مردمی دعوت کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج