معاون اول قوه قضاییه گفت: برای ادامه راه شهدا و جانبازان باید منافقین و صدام‌های امروزه را بشناسیم. منافقین امروز و صدام‌های امروز چه کسانی هستند؟

به گزارش خبرگزاری موج؛ حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در مراسم تجلیل از شهدا، جانبازان و ایثارگران و خانواده آن‌ها ضمن گرامیداشت خانواده شهدا و صلحا و جانبازان و ایثارگران، با بیان اینکه همه ما مدیون خانواده شهدا و نیازمند دعای خیر آن‌ها هستیم، اظهار کرد: ما باید از روح شهدا، از خانواده آن‌ها و از جانبازان عزیز کمک بطلبیم چراکه اگر آن‌ها نبودند انقلاب به ثمر نمی‌رسید.

محسنی اژه‌ای با تأکید بر اینکه همه مدیون شهدا و جانبازان و نیازمند دعای آن‌ها هستیم، گفت: یک وظیفه‌ای را مسئولان به این قشر عزیز دارند و همچنین در مقابل یک وظیفه‌ای را این عزیزان دارند. جامعه و مسئولان، حکومت و مردم باید ارزش‌ها و هدفی را که این عزیزان به خاطر آن سلامتی‌شان را از دست دادند و خانواده آن‌ها عزیزشان را از دست دادند پاس بدارند.

وی ادامه داد: اولویت خانواده شهدا و جانبازان این است که اهداف آن‌ها مقدس شمرده شود. اهداف راه و ارزش‌هایی را که به خاطر آن فداکاری‌هایی کردند محفوظ بماند. همچنین اولویت مسئولان در قبال این عزیزان باید این باشد که وجودشان را فکر و هدفشان را به کار بگیرند که اولویت این عزیزان حفظ شود و این عزیزان در مخاطره و نگرانی نباشند.

سخنگوی قوه قضائیه ادامه داد: شهدای ما کسانی بودند که در راه عزت بودند، این راه را با زمان کوتاه طی کردند و به آن مقصد عالی رسیدند.

محسنی اژه‌ای با بیان اینکه شهدا کسانی هستند که نزد پروردگارشان روزی کسب می‌کنند، تأکید کرد: قطعاً آنها عِنداللهَ یُرزَقون هستند. به زبان محاوره‌ای بگویم، شهدا با خدا هم‌کاسه‌اند. متأسفانه بعضی از ما دلمان خوش است که از کنار یک مقام ظالم دنیایی رد می‌شویم و به این امر پُز می‌دهیم که از کنار فلانی رد شده‌ایم. با فلانی تلفنی مکالمه داشتیم یا با فلانی دست دادیم. کدامین منصب و مکنت بالاتر از عزت و افتخار این شهدا و جانبازین عزیز است؟

وی ادامه داد: آن عزیزی که جانباز است، یک شهید زنده است که پا، دست و سلامتی‌اش را از دست داده است. همان‌گونه که فرمودند، هر بهتری بهتر از آن هم است الا اینکه در راه خدا کشته شویم و خونمان ریخته شود. این شهید زنده خونش در این راه ریخته شده است.

محسنی اژه‌ای با تأکید بر اینکه جانبازان و شهدا مشعلی در دست دارند که پای آن سلامتی خود را از دست داده‌اند، گفت: این عزیزان مشعلی در دست دارند که به ما دیگران و آیندگان مسیر را نشان دهند تا راه را گم نکنیم. این مشعل نه‌تنها فروغی برای خودشان و خانواده‌شان است بلکه برای ما راه را نشان می‌دهد.

معاون اول قوه قضاییه ادامه داد: ما در دو صحنه شهید، جانباز و ایثارگر داشته‌ایم؛ اولی در جبهه‌های حق علیه باطل به مباشرت صدام و حزب بعثبود که شهیدان ما و جانبازان ما در این جبهه بودند. دیگری شهیدان ما به دست تروریست‌ها و جریان‌های ضدانقلاب در خارج از صحنه‌های جنگ بودند. مباشر این‌ها چه کسانی بودند؟ بیشترین کسانی که در داخل توسط تروریست‌ها شهید شدند چه در قوه و چه در خارج از قوه قضاییه توسط منافقین کوردل و توسط بعضی‌ از گروهک‌های ضدانقلابی دیگر بودند.

سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: عامل اصلی چه بود؟ عامل اصلی که این خسارت‌ها را به ما وارد کرد و دانشمندان و نخبگان و عزیزان حزب‌الهی ما را از ما گرفتند. عامل اصلی که صدام‌حسین و منافقین و سایر جریان‌های تروریستی را حمایت کرد که بود؟ آیا جز این بود که در رأس همه آن‌ها آمریکای جنایت‌کار و شیطان بزرگ بود؟

وی ادامه داد: اگر امروز می‌خواهیم هدف این عزیزان شهید و جانباز را پاس بداریم، باید کسانی را که عامل اصلی به شهادت‌ رساندن این عزیزان بودند را بشناسیم. از آن‌ها انتقام بگیریم و آن‌ها را به خاک ذلت بنشانیم.

محسنی اژه‌ای با بیان اینکه امروز صدام منافقین به زباله تاریخ پیوستند، گفت: شیطان امروز آمریکا است. اگر می‌خواهیم راه عزیزانمان را ادامه دهیم باید بدانیم امروز چه کسی زمینه‌ساز شیطان بزرگ در کشورمان است. امروز باز ممکن است بر نحو دیگر بر ارزش‌ها و اسلام ناب ما بتازند. امروز باید هوشیار باشیم که شیطان بزرگ دیروز از منافقین و صدام حمایت می‌کرد. آن‌ها رفتند، انقلاب باقی‌ماند و آمریکا هم باقی ماند و همچنان این شیطان بزرگ آمریکای جهانخوار شیطنت و ظلم می‌کند و از هر کسی و هر جریانی که بتواند علیه این نظام استفاده ابزاری بکند سود می‌جوید.

محسنی اژه‌ای در پایان سخنان خود این‌گونه ابراز عقیده کرد: باید بدانیم امروز آمریکا می‌خواهد از چه کسی دفاع کند؟ از چه جریانی دفاع کند؟ و چه کسی را به تریبون بفرستد و از او حمایت کند تا بر ارزش‌های انقلاب اسلامی و ارزش‌های شهدا و جانبازان بتازد؟ بی‌عفتی را ترویج کند و جوانان را ناامید و معتاد کند و امنیت و استقلال کشور را به هم بریزد و به ستون اصلی انقلاب ضربه وارد کند. منافقین امروز و صدام‌های امروز چه کسانی هستند؟ آمریکا از لیبرال‌هایی که اول انقلاب استفاده می‌کرد امروز نیستند. امروز از کدام لیبرال‌ها می‌خواهد استفاده کند.