قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از پذیرش 5346 نفر از مصدومان مناطق زلزله زده در بیمارستان ها و درمان سرپایی و ترخیص 4148 نفر از این مصدومان از شب گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایرج حریرچی روز دوشنبه پس از بازدید و بررسی وضعیت امداد رسانی به آسیب دیدگان زلزله در بیمارستانهای کرمانشاه و مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: تعداد 274 نفر از مصدومان نیز به سایر بیمارستان های استان کرمانشاه و شهر همدان اعزام شدند.
وی گفت: متاسفانه تعداد 207 نفر در این حادثه فوت کردند
حریرچی با اشاره به اعزام یک فروند هواپیما برای انتقال مجروحان زلزله به تهران افزود: بر اساس بررسی ها به شرایط پایداری از لحاظ تعداد و انتقال مجروحان رسیده ایم.
سخنگوی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه آواربرداری، کماکان در روستاها ادامه دارد، افزود: تلاش می کنیم با تخلیه بیمارانی که خدمات گرفته و ترخیص می شوند برای پذیرش مصدومان احتمالی، آمادگی لازم را داشته باشیم.
وی با تاکید بر اینکه تعدادی از همکاران پزشک و متخصص از تهران رای ارائه خدمات عازم استان کرمانشاه هستند، گفت: از تمام کادر درمان به خصوص جراحان، ارتوپدها و پرستاران در بیمارستان های اصلی استان کرمانشاه که از شب گذشته بدون وقفه در حال خدمت رسانی به هموطنان آسیب دیده هستند نهایت تشکر را داریم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج