زنگ استکبار ستیزی به صورت همزمان در مدارس سراسر کشور نواخته شد

به گزارش خبرگزاری موج، امروز ۱۳ آبان ماه، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش و مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با حضور در مدرسه شاهد امام جواد الائمه زنگ مبارزه با استکبار را به صدا در آوردند.

مهدی فیض در این مراسم گفت: یکی از نقاط عطف تاریخ انقلاب روز ۱۳ آبان سال ۵۷ است.

وی افزود: تعدادی از دانش آموزان و دانشجویان در مقابل دانشگاه تهران تجمع کردند و به همین دلیل به شهادت رسیدند و به همین مناسبت روز ۱۳ آبان را به نام دانش آموز نام گذاری کردند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: در این روز  تعداد صد  نفر از دانشجویان، سفارت آمریکا را تسخیر کردند. این روز به نام روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نام گرفت.

وی ادامه داد: نواختن  زنگ  استکبار ستیزی در مدارس به این معنا است که همانند درس فارسی و ریاضی یک ساعت درسی به نام استکبارستیزی داشته باشیم.

فیض گفت: در یوم الله ۱۳ آبان هیبت آمریکا شکست. در این روز تمام جهانیان متوجه شدند،  آمریکا در ظاهر ترسناک و از درون توخالی است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: در ایران نوجوانان ما نیروی پیشران جامعه هستند و در دوران دفاع مقدس از هر هفت نفر شهید یک نفر دانش آموز بود به نحوی که نظام آموزشی کشور ۳۶ هزار شهید دانش آموز تقدیم کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج