درآمد اصلی شهرداری در تمام سال‌هایی که بودجه‌اش از دولت جدا شد از راه تراکم‌‌فروشی و عوارض ساخت‌وساز تامین شده است تا شهرداری بدون توجه به فضای حیاتی در مناطق تهران اقدام به فروش تراکم کرده و رفاه و آسایش شهروندان را قربانی کسب درآمد کند.

خبرگزاری موج؛ گروه جامعه / سارا حبیب الهی:تاریخچه منطقه ۷ تهران به ۱۲۳ سال پیش یعنی دوران حکومت فتحعلی شاه بر میگردد درسال۱۲۱۳ هجری قمری بود که به دستور پادشاه قصر قاجار در این منطقه بنا شد. اگر به دنبال تاریخچه‌ای از این منطقه هستید، پیشنهاد میکنم به هیچ عنوان سراغ سایت شهرداری منطقه ۷ نروید که گمراه می شوید. زیرا بنا شدن قصر قاجار در این سایت به ۷۲ سال پیش باز میگردد!!!

در حال حاضر طبق آمار سایت شهرداری منطقه ۷، این منطقه دارای، ۱۴ پاساژ تجاری، ۲ فروشگاه زنجیره‌ای، ۵ رستوران، ۱۳ مغازه فست فود، ۱۰ کافه و قنادی، ۳ کلانتری، ۱۳ دفاتر ازدواج و طلاق، ۱۶ دفاتر پستی، ۸ دفاتر مخابراتی، ۱۳ بنگاه، ۲۵ پارک و بوستان است. به گفته مردم این منطقه، شهردار منطقه ۷ در کنار رسیدگی به امور مالیات و تخلفات به فکر درآمدزایی از طریق فروش تراکم است.

در همین رابطه فرایند بدل‌شدن اداره شهر به بنگاه‌ اقتصادی و کسب درآمد از منابع عمومی یعنی زمین شهری باعثشده تا شهرداری‌های کشور، شهرها را به‌عنوان بنگاهی اقتصادی تعریف کنند؛ بنگاهی که می‌تواند از شهر به هر طریقی حتی به مدد فروش فضای اجتماعی و کالبدی آن کسب درآمد کند. درواقع درآمد اصلی شهرداری در تمام سال‌هایی که بودجه‌اش از دولت جدا شد از راه تراکم‌‌فروشی و عوارض ساخت‌وساز تامین شده است.

همین مسئله سبب شده تا شهرداری بدون توجه به فضای حیاتی در مناطق تهران اقدام به فروش تراکم کرده و رفاه و آسایش شهروندان را قربانی کسب درآمد کند موضوعی که یکی از شهروندان منطقه هفت در گفتگو با خبرگزاری موج به آن معتقد است و می گوید: فرایندهای خدماتی در منطقه رابطه تنگاتنگی با میزان هزینه شهروندان داشته و شهرداری بدون در نظر گرفتن مقررات پیوسته اقدام به فروش تراکم در منطقه می کند.

وی با اشاره به برخی از وظایف خدماتی شهرداری در منطقه می گوید: من مدت ۱۰ سال است که در این منطقه ساکن هستم، یکی از معضلات این منطقه عدم رسیدگی به سطل زباله ها است، خیلی وقت ها شاهد این هستیم که در اطراف سطل زباله انواع و اقسام پسماند غذایی، چوب و کارتن ها وجود دارد که قطعا باعثمعضلاتی مانند موش و پشه می شود. هنگام تخلیه زباله توسط ماشین های شهرداری دقتی بر پاره شدن کیسه زباله نمی شود و همین عامل باعثریختن آشغال ها در اطراف سطل و خیابان شده است.

تخلیه سطل زباله ها اکثرا در روز صورت میگیرد که موجب ترافیک خیابان ها می شود. و برخی اوقات هم راننده های شهرداری از خیابان های یکطرفه استفاده میکنند و قانون را زیر پاهایشان می گذارند که موجب ناراحتی و تاسف است.

این شهروند معتقد است: شهرداری در ابلاغ مجوز ساخت، به جیب هایت نگاه میکند اگر پر پول باشی، کار را بدون نوبت انجام می دهد.

وی با اشاره به ترافیک سنگین منطقه می گوید: ترافیک زیر پل سید خندان بسیار آزاردهنده است، فاصله ۱۰۰ متری زیر این پل را باید هر کدام از راننده‌ها ۳۰ دقیقه بایستند تا بتوانند عبور کند.

این شهروند در رابطه با خدمات شهری از سوی شهرداری منطقه ۷ عنوان کرد: بزرگترین معضل این منطقه ناهمواری خیابان ها است که در خیلی از مواقع موجب تصادف و یا خسارت مالی می شود. فرورفتگی آسفالتی که یکسال در خیابان شریعتی پایین تر از بهار شیراز موجب خسارت مالی شد و همچنین راننده ها برای اینکه خودروهایشان خسارت نبیند مواقعی که میخواستند این فرورفتگی را رد کنند تصادف کردند که بعد از گذشت یکسال شهرداری این نقص را برطرف کرد.

وی با برشمردن معضلات اجتماعی در این منطقه ادامه داد: در سیدخندان خیابان دبستان، آسفالتهای فرسوده ای وجود دارد که بیش از ۳۰ سال عمر دارند، این آسفالت ها از هم شکافته شده است. در منطقه ۷ تعداد پارکینگ عمومی بسیار کم است و اکثر مغازه داران مجبورند در خیابان ها خودروهای خود را پارک کنند، یک پارکینگ در کوچه گروسی نرسیده به طالقانی و پارکینگ دیگر هم اندیشه است.

این شهروند با اشاره به کمبود فضای سبز در منطقه ۷ می گوید: در این منطقه ۲ پارک اندیشه و کوروش وجود دارد که بسیار شلوغ است و در شب اراذل و اوباش در این مکان ها مستقر می شوند که نمی توانیم با خانواده به این پارک ها برویم. و فضای سبز منطقه ۷ به قدری انگشت شمار است که برای تفریح باید به خارج از این منطقه برویم.

جدول کشی کوچه ها بلوک ها و طراحی که برای ده سال پیش است را تکرار میکند، مثل اینکه شما دندان سالمت را بکشی و دندادن دیگری جای آن بکاری. این کار شهرداری نه تنها به زیبا سازی کمکی نمی کند بلکه هدر دادن بیت المال است.

وی مجوز های بی ضابطه تجاری در برخی از نواحی را از عوامل تشدید ترافیک عنوان و ادامه داد: آخر هفته و در تعطیلات رسمی، میدان پالیز به علت صنف آب میوه و رستوران بسیار پر تردد می شود طوریکه اگر بیماری داشته باشیم باید در این خیابان پشت ترافیک بایستیم.

همچنین چهار راه قصر و حد فاصل پاساژ اندیشه تا پل سید خندان درب های فلزی فاضلاب هم سطح با آسفالت خیابان ها نیست. افرادی که وسیله نقلیه دارند با سرعت ۳۰ کیلومتر هم از روی این دربها با ترس عبور میکنند زیرا خسارت جدی به خودرو وارد میکند.

وی در رابطه با مبلمان شهری گفت: برخی از خیابان ها نور کافی ندارد و در خیلی از مواقع گوشی های افراد یا کیفشان را در خیابان های کم نور سرقت می کنند. همچنین تابلوهای مغازه داران اگر یکرنگ و هم سطح شوند نمای شهر زیبا تر می شود. در قبال عوارضی که به شهرداری میپردازم از خدمات شهرداری راضی نیستم.

یکی دیگر از کسبه های محل از تخلف تغییر کاربری داماد یکی از افراد ذی نفوذ خبر می دهد، که در کمتر از یک هفته کاربری پارکینگ را تبدیل به نمایشگاه ماشین کرده است، این مغازه دار می گوید: گویا شهرداری قانون رابه پول میفروشد، در محل شایعه شده است که فرد متخلف برای تغییر کاربری پارکینک خود به تجاری، مبلغ ۱۷ میلیارد تومان به شهرداری منطقه ۷ پرداخت کرده است.

وی در ادامه اضافه می‌کند: دو سال است که شهردای منطقه به دلیل کمبود پارکینگ در خیابان شریعتی به کسبه این خیابان قول داده است تا زمینی که در کنار نمایشگاه BMW در نبش خیابان گوهر قرار دارد را تبدیل به پارکینگ عمومی کند، اما حالا شاهد این هستیم که پارکینگی که قرار بود از سوی شهرداری خریداری شده و به عمومی تبدیل شود سقف گذاری شده و تبدیل به توسعه تجاری نمایشگاه ماشین شده است. وقتی از سوی شهرداری پی‌گیر این قضیه شدم گفته شد که بین خودشان توافق کردند.

این شهروند با انتقاد از شهردار منطقه ۷ بیان می‌کند: بازسازی نمای ساختمان به عهده شهرداری است، برای بازسازی نمای ساختمان که فرسوده شده است ۱۷ میلیون تومان به شهرداری پرداخت کرده ایم. تمامی مغازه داران حاضر هستند به صورت خودجوش تابلوهای مغازه را یکرنگ و با یک قطر نصب کنیم.

این مغازه دار دیگر معضلات این منطقه را در یک راستا بودن اداره دارایی و بیمه تامین اجتماعی بیان میکند و ادامه می دهد: از میثاق ۳ تا سه راه طالقانی به علت مراکز اداری بیش از حد این خیابان، ترافیک در این منطقه تشدید پیدا کرده است. نسبت به عوارض ۳ میلیون تومانی که در سال پرداخت میکنم اصلا از خدمات شهرداری منطقه راضی نیستم حداقل خدماتی که شهرداری میتواند به شهروندان دهد این است که نحوه گذاشتن به موقع زباله را در جلوی درب خانه ها را به شهروندان آموزش دهد برخی اوقات افرادی هستند که از طبقه پنجم زباله های خود را بر جوب پرتاب می‌کنند و به دلیل اینکه خود شهرداری در جمع کردن زباله ها دقیق و منظم نیست افراد هر ساعتی که دلشان میخواهد زباله ها را در خیابان میگذارند.

یکی از مغازه داران جنب خیابان گوهر در گفتگو با خبرگزاری موج با اشاره به بزرگترین مشکل خیابان شریعتی می‌گوید: در گذشته کنار نمایشگاه BMW پارکینگ وجود داشت با توجه به معضل عدم پارکینگ در این خیابان و ترافیک بیش از حد مغازه دراران از وجود این پارکینگ احساس رضایت داشتند ولی متاسفانه با توافق بین مالک نمایشگاه این زمین در اختیار مالک قرار گرفته است.

تراکم فروشی که با هر علت، مصلحت و یا منفعتی انجام می شود پیامدهای بیشمار ی به همراه دارد که علاوه بر رشد سرسام‌آور قیمت مسکن و زمین، افزایش ترافیک و آلودگی‌‌هوا و حتی اثراتی نظیر تنش‌های عصبی، آلودگی و آشفتگی بصری، پریشانی و زشتی سیمای شهر استعداد عجیبی در پنهان کردن تمامی خاطراتمان در بتن آهن و دود دارد.

واقع شدن منطقه ۷ در پهنه مرکزی شهر تهران و گسترش هسته مرکزی که با تغییر کاربریهای مسکونی به کاربری های تجاری – اداری همراه شده است آثاری همچون افزایش جذب سفر به منطقه، تفاوت فاحش بین جمعیت شب و روز، کمبود پارکینگ و ….. را به همراه داشته است علاوه بر آن انبوهی از معضلات اجتماعی در این منطقه بگفته برخی از شورا یاران این احتمال را شدت می بخشد تا در این محله نیز شاهد ایجاد دروازه غار دیگری باشیم. تراکم فروشی که با هر علت، مصلحت و یا منفعتی انجام می شود پیامدهای بیشمار ی به همراه دارد که علاوه بر رشد سرسام‌آور قیمت مسکن و زمین، افزایش ترافیک و آلودگی‌‌هوا و حتی اثراتی نظیر تنش‌های عصبی، آلودگی و آشفتگی بصری، پریشانی و زشتی سیمای شهر استعداد عجیبی در پنهان کردن تمامی خاطراتمان در بتن آهن و دود دارد.

البته موضوع را با شرکت BMW مطرح کردیم که گفتند این شرکت اینقدر بزرگ و قدرتمند است که خبرنگار جرات ورود به این پرونده را ندارد! شهرداری منطقه هم پاسخگو نبود! حالا شهروندان این منطقه از ما بعنوان رسانه سوال کردند آیا شرکت بی ام و شهردار را خریده است؟ چرا شهردار از شهروندان حمایت نمی کند؟ چرا شفاف سازی در معاملات شهرداری نیست؟ چرا شورای شهر واکنش نشان نمی دهد؟ پاسخی نداشتیم و منتظر پاسخ شهردار منطقه هستیم؟

این گزارش ادامه دارد … با خبرگزاری موج مشکلات مناطق تهران را رصد کنید.