مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران توصیه کرد: با توجه به ناسالم بودن هوا برای گروه‌های حساس، مبتلایان به بیماری‌های قلبی و ریوی، کودکان و سالمندان از تردد غیرضروری در فضای باز خودداری کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران اعلام کرد: براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران به اطلاع شهروندان می‌رساند با توجه به وزش باد شدید  و ایجاد گرد و غبار در نواحی غرب کشور که استان تهران را هم تحت تاثیر قرار داده است، هم اکنون غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۵/۲ میکرون و ۱۰ میکرون فراتر از حد مجاز و بیانگر شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

به گزارش سایت اطلاع رسانی محیط زیست استان تهران(سامات)، این گزارش می افزاید: براساس پیش بینی‌های دریافتی، این وضعیت تا فردا ادامه خواهد داشت. از این رو توصیه می‌شود مبتلایان به بیماری‌های قلبی و ریوی، کودکان و سالمندان ازتردد غیرضروری در فضای باز خودداری کنند و سایر افراد نیز فعالیت‌های طولانی مدت را در فضای باز کاهش دهند و از انجام فعالیت های ورزشی خودداری کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج