معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در خصوص ایمنی خط 7 و 8 گفت: مساله خط 8 کاملا متفاوت از خط 7 است خط 8 ایمن است اما این خط در حریم بزرگراه است و اگر احیانا سانحه‌ای در بزرگراه رخ دهد، ممکن است خودرو روی ریل بیاید که بیشتر ایمن‌سازی حریم خط 8 مدنظر است.

به گزارش خبرگزاری موج، محسن پورسیدآقایی صبح امروز در حاشیه مراسم بهره‌برداری از 30 دستگاه اتوبوس و 7 رام قطار و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر ایمنی خط 7 و 8 گفت: مساله خط 8 کاملا متفاوت از خط 7 است، چراکه ما در خط 7 مشکل ایمنی، نبود هواکش و احتمال حریق در داخل ایستگاه‌ها را داشتیم که قابلیت بیرون‌کشیدن دود نیز وجود نداشت و همین مسائل و همچنین نبود سیگنالین سبب شد که نسبت به تعطیلی این خط اقدام کنیم.

وی با بیان اینکه هر 55 دقیقه یک قطار در این خط حرکت می‌کرد، گفت: مترو باید هر 4 الی 5 دقیقه حرکت داشته باشد و این مسائل سبب تعطیلی خط 7 شد اما در خط 8 مساله فرق می‌کند چرا که خود خط ایمن است و مورد بهره‌برداری قرار گرفته اما این خط در حریم بزرگراه است و اگر احیانا سانحه‌ای در بزرگراه رخ دهد، ممکن است خودرو بر روی ریل بیاید که بیشتر ایمن‌سازی حریم خط 8 مدنظر است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه با استفاده از تکنولوژی روز یا دیواره هائل فنری می‌توانیم نسبت به ایمن‌سازی این خط اقدام کنیم، گفت: رایزنی‌ها با وزارت راه در حال انجام است.

وی همچنین در مورد ایمن‌سازی خط 7 نیز گفت: ایمن‌سازی این خط 6 ماه به طول می‌انجامد و به نظر می‌رسد بیش از 300 میلیارد تومان هزینه لازم است که منابع باید به این خط تزریق شود.

واگن‌های مترو باید از طریق مناقصه واگذار شود

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران همچنین در مورد مناقصه واگن‌های مترو نیز گفت: شرکت واگن‌سازی تهران یکی از بزرگترین شرکت‌های واگن‌سازی است که هزاران واگن تاکنون ساخته و کاملا آماده ساخت واگن‌های جدید است اما واگن‌های مترو باید از طریق مناقصه واگذار شود و این شرکت نیز در یک محیط رقابتی رقابت خواهد کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج