جانشین یگان‌های ویژه ناجا با بیان اینکه همه تلاش نیروهای نظامی برای برقراری آسایش، آرامش، امنیت و خروج قانونی انجام می شود، گفت: خروج قانون مند زائران از مهم ترین اهداف نیروی انتظامی است .

به گزارش خبرگزاری موج، سردار حبیب الله جانثاری امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی اظهار کرد: امسال چهارمین سال است که نیروی انتظامی توفیق خادمی در چهار مرز کشور را برای زائرین اربعین حسینی دارد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه با استفاده از تجربه سال‌های گذشته اقدامات بسیار خوبی در مرزها انجام شده است، افزود: سال گذشته دو میلیون زائر از مرزهای کشور خارج شدند که 60 درصد از این زائرین از مرز مهران خروج داشته‌اند.

جانشین یگان‌های ویژه ناجا با اشاره به اینکه سال گذشته تراکم جمعیت و ظرفیت پایین زیرساخت‌ها مشکلاتی را برای زائرین و نیروی انتظامی ایجاد کرد، گفت: امسال برای تسهیل سفر زائرین در شهرهای منتهی به پایانه‌های مرزی اقدامات بسیار خوبی انجام شده است .

وی با بیان اینکه همه تلاش نیروهای نظامی برای برقراری چهار هدف سفری در آسایش، آرامش، امنیت و خروج قانونی انجام می شود، عنوان کرد: خروج قانون مند زائران از مهم ترین اهداف نیروی انتظامی است.

جانثاری با اشاره به اینکه نیروی انتظامی همواره در تمامی محافل و مجالس تهیه گذرنامه و ویزا را توصیه و تاکید داشته است، بیان کرد: امیدواریم با تمهیدات انجام شده امسال سفری امن و راحت را برای زائران فراهم کنیم .

سردار جان نثاری همچنین در مراسم تودیع و معارفه فرمانده یگان ویژه خراسان‌جنوبی، با اشاره به اینکه امام حسین(ع) هرآنچه را که داشت در راه خدا تقدیم کرد، تصریح کرد: اسلام هرچه دارد از فداکاری و ایثارگری امام حسین(ع) است و پس از شهادت آن حضرت نیز سخنرانی‌ها و خطبه‌های آتشین و افشاگرانه حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) نیز سرآغازی برای قیام برضد استکبار بود که منجر به حرکت قیام کوابین و قیام مختار شد.

جانشین فرماندهی یگان‌های ویژه ناجا با بیان اینکه مسئولیت در برابر خون شهدا، امام راحل و مقام معظم رهبری سخت و دشوار است، افزود: در هر صورت مسئولین نباید به دنبال کنسرت و مسائل ضد فرهنگی باشند و باید از ارزش‌های دینی و انقلابی محافظت کنند.

وی با اشاره به همایش عظیم و جامع اربعین در کربلای معلی، تصریح کرد: در این همایش 30 میلیون نفر شرکت دارند که این همایش در برابر توطئه‌های دشمنان اسلام قرار گرفته و همه باید از این همایش عظیم حمایت و پشتیبانی کنیم.

جانشین فرماندهی یگان‌های ویژه ناجا روحیه و مدیریت جهادی و انقلابی را نیاز اول امروز جامعه اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: در جامعه امروز در حالی که دنیا تمام قد در برابر نظام اسلامی ایستاده، ملت ما با فرهنگ عاشورایی، ایثارگری و شهادت‌طلبی در برابر دشمنان مقاومت می کنند.

گفتنی است؛ در این مراسم سرهنگ فرزاد سپهوند به مدت سه سال به عنوان فرمانده جدید یگان ویژه انتظامی خراسان‌جنوبی معرفی و از زحمات سرهنگ علیرضا کاظمی، فرمانده سابق یگان ویژه انتظامی استان قدردانی شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج