یک عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: ضرورت دارد که طرح جامعی تدوین شود تا مناسب‌ترین نقاط جهت مکان‌یابی اقتصادی مدارس در شهر تهران معین شود.

به گزارش خبرگزاری موج، محمود میرلوحی در شانزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش در واکنش به گزارش ارائه شده از آموزش و پرورش در صحن شورا، گفت: وقتی صحبت از این می‌شود که از 4000 مدرسه شهر تهران 1000 مدرسه نیازمند بازسازی هستند باید به این نکته توجه کنیم که در این 4000 مدرسه حداقل یکی دو بار اتومبیل‌ها و سرویس‌های مدارس رفت و آمد دارند و یعنی 8000 شلوغی در این نقاط ایجاد می‌شود و ضرورت دارد که طرح جامعی تدوین شود تا مناسب‌ترین نقاط جهت مکان‌یابی اقتصادی مدارس در شهر تهران معین شود.

مدارس در نزدیکی معابر شلوغ مکان یابی نشود

وی افزود: مبتنی بر این طرح جامع باید توجه کرد که مدارس به گونه‌ای مکان یابی شوند که دانش آموزان نیاز نباشد از اتوبان‌ها عبور کنند و یا نباید مدارس در نزدیکی معابر شلوغ مکان یابی شود.

وی تاکید کرد که می‌توان مدارس را در نقاط دنج مکان یابی کرد که این موضوع برای دانش آموزان و آموزش و پرورش ارزش افزوده نیز ایجاد می‌کند.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده در منطقه 8 آموزش و پرورش شهر تهران، افزود: شنیده‌ام که دانش آموزان در این منطقه پسماندهای خشک را به مدارس آورده و جایزه تحویل می‌گیرند. لذا در راستای تفکیک پسماندهای خشک لازم تا همه دستگاه‌ها از جمله آموزش و پرورش همکاری لازم را با مدیریت شهری داشته باشند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج