در کلان شهر ها به دلیل بیشتر شدن آلاینده ها وارونگی دما اتفاق می افتد و احتمال شرایط ناسالم برای گروه های حساس وجود دارد.

احد وظیفه مدیر کل پیش بینی هواشناسی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج در خصوص شرایط آب و هوایی کشور در روزهای آخر هفته گفت: شرایطی پایدار در تمامی کشور وجود دارد و تا انتهای هفته آینده این شرایط پایدار ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: در روزهای پایانی هفته آینده سامانه ی بارشی از سمت شمال غرب وارد کشور می شود که انتظار بارش باران را در استان های شمالی داریم.

وظیفه در ارتباط با شرایط آب و هوایی پایتخت گفت: با توجه به آرامش نسبی در وضعیت هوای پایتخت آلاینده های هوا افزایش پیدا خواهند کرد و احتمال شرایط نامساعد برای گروه های حساس وجود خواهد داشت.

مدیر کل پیش بینی هواشناسی کشور ادامه داد: با توجه به روزهای انتهایی هفته و کمتر شدن تردد میزان آلاینده ها در روزهای آینده کمتر خواهد بود و اثر وارونگی هوا در ساعات ابتدایی روز با شدت کمتری به وقوع می پیوندد.

وظیفه در ارتباط با وضعیت آب و هوایی در سایر استان های کشور بیان کرد: شرایط پایدار در تمامی کشور وجود خواهد داشت و این شرایط برای کلانشهر ها احتمال افزایش آلاینده های هوا را در پیش خواهد داشت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج