نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: زائران باید قوانین دو کشور ایران و عراق را در سفر معنوی اربعین رعایت کنند و بدون ویزا به مرزها نروند.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر در جلسه نهادهای مسئول مراسم اربعین با مهم خواندن استفاده از تجربیات گذشته در سفر میلیونی مشتاقان حضور در راهپیمایی اربعین حسینی، تصریح کرد: زائران باید قوانین دو کشور ایران و عراق را دراین سفر معنوی رعایت کنند و بدون ویزا به مرزها نروند.

نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت با تقدیر از میزبانی عراقی ها از زائران اربعین حسینی، تاکید کرد: میهمان نوازی عراقی ها نباید کم رنگ شود بلکه همه باید در برگزاری هرچه بهتر این مراسم به آنها کمک کنیم.

وی توجه به بعد معنوی مراسم اربعین حسینی را ضروری خواند و گفت: همانطور که در روایات آمده است نباید مسایل رفاهی، تغذیه و... دراین مراسم در اولویت باشد بلکه مهم معرفت افزایی و بعد معنوی این سفر است.

قاضی عسکر با اشاره به اینکه ستاد مرکزی اربعین مسئولیت برگزاری این مراسم را درکشور بعهده دارد، افزود: دیگر ارگانها باید هرچه در توان دارند به این ستاد کمک کنند.

قاضی عسکر

وی لزوم استفاده از فضای مجازی و اطلاع رسانی دقیق  به زائران را یادآور شد و تاکید کرد: بعد مردمی مراسم اربعین حسینی همواره باید مدنظر قرار گیرد.

سرپرست حجاج ایرانی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تشکیل ۲۵ کمیته آسیب شناسی برای حج ۹۶، از مسئولان دفاتر نمایندگی بعثه در مناطق و استان ها خواست نظرات روحانیون اعزامی و دیدگاه خود در خصوص نقاط ضعف و قوت حج امسال را هرچه سریعتر تدوین و ارائه کنند.

وی تاکید کرد: خدمات رسانی و برگزاری مطلوب حج آنطور که شایسته زائر ایرانی  و مورد رضایت مقام معظم رهبری است باید در اولویت قرار گیرد و همه کارگزاران حج تلاش کنند که رضایت زائر جلب شود.

در ادامه جلسه، مسئولان دفاتر نمایندگی بعثه در مناطق و استان ها به ارائه نقطه نظرات خود در خصوص مباحث مطرح شده پرداخته و لزوم پرهیز از کارهای شکلی را درحوزه زیارت بویژه مراسم اربعین حسینی خاطرنشان ساختند.  

این جلسه با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید محمد جواد مظلومی معاون فرهنگی بعثه ادامه یافت که ضمن بیان برنامه های این حوزه در بخش های فرهنگی و آموزشی برای عتبات، اقدامات صورت گرفته در حج ۹۶ نیز بررسی شد.

در پایان محمدرضا باقری و شیخ عباسی معاونین اموربین الملل و توسعه مدیریت و منابع هم در جمع مسئولان دفاتر نمایندگی بعثه در مناطق و استان ها برنامه های حوزه مسئولیت خود را بیان کردند.

حجت الاسلام والمسلمین رجبعلی زمانی مشاور امور استان ها و نمایندگی های بعثه مقام معظم رهبری در خصوص این نشست، گفت: در سه حوزه مراسم اربعین حسینی، حج ۹۶ و اعزام زائران به عتبات عالیات با حضور مسئولان و دست اندرکاران ذی ربط، مسایل مختلف مطرح و مورد تبادل نظر قرار گرفت وتصریح شد که حاضران بازخورد اقدامات صورت گرفته دراین سه حوزه را همراه با انعکاس نقاط ضعف و قوت و نظرات انتقادی به حوزه نمایندگی ولی فقیه در تهران منعکس نمایند و راهکارهای اصلاحی نیز ارائه دهند.  

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج