رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان با استقبال از اصلاح سیاست ها در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در سال های اخیر، رشد کمی دانشگاه ها متوقف شده است و دانشگاه ها در مسیر رشد کیفی گام برمی دارند.

به گزارش خبرگزاری موج، "محمدجواد آروین" در آیین استقبال از دانشجویان نو ورود دانشگاه عنوان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی به دلیل تثبیت نشدن کامل جایگاه انقلاب و از طرفی وقوع جنگ تحمیلی، کشور با کمبود نیروی متخصص و تحصیلکرده مواجه شد تا جایی که از نیروهای انسانی سایر کشورها در زمینه هایی مانند پزشکی استفاده شد.

آروین به گسترش دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در دهه دوم و سوم انقلاب اسلامی اشاره کرد و خاطر نشان کرد: امروزه نیاز کشور به نیروی متخصص و کارامد در  دانشگاه های کشور تامین می شود.

وی از گسترش بی رویه دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در سال های گذشته انتقاد و تصریح کرد: وقتی رشد کمی دانشگاه از یک حد خارج شود قطعا به آموزش لطمه زیادی خواهد زد و با فارغ التحصیلان بیکار مواجه می شویم.

رئیس  دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان با استقبال از اصلاح سیاست ها در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرد: در سال های اخیر، رشد کمی دانشگاه ها متوقف شده است و دانشگاه ها در مسیر رشد کیفی  گام برمی دارند.

وی با بیان اینکه امروز با بحران بیکاری فارغ التحصیلان روبرو هستیم تاکید کرد: سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی یکی از کلید های اساسی در رفع بحران بیکاری و اشتغال زایی جوانان تحصیل‌کرده است.

 آروین گفت: در شرایط کنونی دانشگاه‌ها باید به سمت رشد و توسعه کیفی حرکت کنند و دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته با توجه به امکانات زیربنایی آموزشی، پژوهشی و اداری به عنوان یک دانشگاه ماموریت گرا در زمینه ارتقای کیفیت پیشتاز است.

رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان نسبت استاد به دانشجو در این دانشگاه را  یک به پنج اعلام کرد و گفت: این نسبت در کمتر دانشگاهی وجود دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج