دبیر اجرایی سی و چهارمین کنگره سالیانه انجمن علمی روانپزشکان ایران با اشاره به اینکه حیطه کار روانپزشکی بسیار گسترده است، گفت: بسیاری از مسائل اجتماعی و ارتباطی و طبی نیز در ارتباط با حوزه روانپزشکی است.

به گزارش خبرگزاری موج، محسن رحیم‌نیا در آستانه برگزاری سی و چهارمین کنگره سالیانه انجمن علمی روانپزشکان ایران اظهار داشت: این همایش هفدهمین همایش پیاپی انجمن علمی روانپزشکان ایران است که برگزاری می‌شود و تاریخ برگزاری نیز 25 تا 28 مهرماه 96 در سالن شهید غرضی، بیمارستان میلاد تهران است.

وی افزود: بر طبق مصوبه هیات مدیره انجمن، از سال آینده، هر سال دو همایش برگزار خواهد شد، یک کنگره عمومی سالانه در تهران و در هفته سلامت روان ( معمولاً هفته آخر مهرماه) برگزار می‌شود که موضوعات عام روانپزشکی مورد بحث و گفت‌‌وگو قرار می‌گیرد و همایش دومی در یکی از شهرها غیر از تهران با یکی از موضوعات خاص روانپزشکی در فصل بهار برگزار خواهد شد.

دبیر اجرایی سی و چهارمین کنگره سالیانه انجمن علمی روانپزشکان ایران ادامه داد:‌ 17 سمپوزیوم، 8 پانل، 6 سخنرانی کلیدی، 6 کارگاه جانبی، 6 ارائه مقاله روانپزشکان جوان و 18 ارائه مقاله عام، 6 ارائه مقاله دستیاری، در این کنگره خواهیم داشت و سمپوزیوم‌ها طبق سال‌های گذشته اصلی‌ترین و بیشترین حجم مطالب علمی کنگره را تشکیل خواهد داد و موضوعات متنوعی را در حیطه روانپزشکی و حوزه‌های مرتبط با آن را خواهد داشت.

رحیم‌نیا گفت: امسال پانل‌هایی به برنامه علمی اضافه شده اند که در آنها سعی شده ارتباط دو طرفه با مخاطبان محوریت داشته باشد و بنابراین، شرکت‌کنندگان حضور فعالتری در کنگره امسال خواهند داشت. سه سخنران کلیدی از کشورهای دیگر شامل آلمان، آمریکا، ایتالیا خواهند بود و بقیه سخنران‌ها ایرانی خواهند بود. امسال نیز مسابقه‌ای برای دومین بار تحت عنوان مسابقه دکتر داودیان برگزار خواهد شد.

رحیم‌نیا با اعلام اینکه برنامه‌های علمی در هر روز کنگره از ساعت 8 تا 17:30 در 4 سالن شهید غرضی به طور همزمان برگزار می‌شود، ساعات برگزاری سخنرانی کلیدی را از این موضوع استثنا کرد و گفت که در ساعات ارایه سخنرانی کلیدی، سالنهای جانبی غیرفعال خواهند بود.

دبیر اجرایی سی و چهارمین کنگره سالیانه انجمن علمی روانپزشکان ایران عنوان کرد: حیطه کار روانپزشکی بسیار گسترده است و صرفاً منحصر به بیماری‌های روانپزشکی نمی‌شود. بسیاری از مسائل اجتماعی، ارتباطی نیز شامل حوزه روانپزشکی می‌شود، همانطور که مسائل طبی مورد توجه این حوزه میباشد.  یکی از موضوعاتی که همیشه مورد توجه روانپزشکان بوده،و در بررسی سوابق افراد مبتلا به بیماری‌های روانپزشکی هم حائز اهمیت است، مسئله آزار و اذیت کودکان است.

سی و چهارمین کنگره سالانه انجمن علمی روانپزشکان ایران 25 تا 28 مهر در سالن شهید غرضی بیمارستان میلاد برگزار می شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج