مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از واگذاری هزار خودرو به بازنشستگان کشوری پس از انجام قرعه کشی خبر داد و گفت: ۳۰۰ میلیارد تومان برای اعطای وام به این افراد در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، محمود اسلامیان در مراسم قرعه کشی واگذاری خودرو به بازنشستگان کشوری افزود: بیش از ۴۴ هزار نفر برای دریافت خودرو لیزینگ در سایت صندوق بازنشستگی ثبت نام کردند که در مرحله اول با انجام قرعه کشی اسامی هزار نفر برای دریافت خودرو بر اساس آمار ثبت نام کنندگان استان های مختلف مشخص می شود.

وی گفت: بر اساس قراردادی که با ایران خودرو منعقد شده است هر یک از بازنشستگان برای دریافت محصولات ایران خودرو ۱۷.۵ میلیون تومان وام از صندوق بازنشستگی دریافت می کنند که در صورت بازپرداخت ۳۶ ماهه کارمزد آن ۱۰ درصد و ۴۸ ماهه ۱۲ درصد خواهد بود که این مبلغ نصف سودی است که شرکت های لیزینگ دریافت می کنند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تاکید کرد: ۳۰۰ میلیاردتومان برای ارائه وام خودرو تسهیلات در نظر گرفته شده است که پس از این مرحله در مرحله بعدی تعداد بیشتری امکان دریافت خودرو خواهند داشت.

محمود اسلامیان مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری

اسلامیان در مورد مشکلاتی که بازنشستگان دارند، اظهار داشت: طی هشت سال دولت قبل حقوق بازنشستگان متناسب با تورم نبود به همین دلیل ۶۷.۷ درصد قدرت خرید آنها کاهش پیدا کرد اما در این دولت تورم کنترل شد به طوری که ۲۲۰۰ میلیاردتومان تسهیلات برای افزایش حقوق بازنشستگان کشوری در نظر گرفته شد و بر این اساس میانگین حقوق آنها در سال جاری ۱۹.۶ درصد افزایش یافت. که امیدوارم در سال آینده به ردیف های بودجه ای آنها اضافه شود و به تدریج بتوانیم قدرت خرید و حقوق بازنشستگان را افزایش دهیم.

افزایش مبلغ و تسهیلات وام قرض الحسنه به بازنشستگان

به گفته وی همچنین افزایش مبلغ و تسهیلات وام قرض الحسنه به بازنشستگان اقدام دیگری بود که در راستای کمک به آنها در سال جاری انجام شد به طوری که ۳۰۰ هزار بازنشسته می توانند چهار میلیون تومان وام دریافت کنند این در حالیست که سال قبل به ۴۰ هزار بازنشسته دو میلیون تومان وام قرض الحسنه پرداخت شد

وی از افزایش راه اندازی خانه های امید خبر داد و گفت: طی سه سال گذشته ۱۶ خانه امید در شهرهای مختلف راه اندازی شد که در این مراکز برنامه های آموزشی، فرهنگی، شعرخوانی، موسیقی، تئاتر و... نیز ارائه می شود. همچنین در تهران نیز قصد داریم خانه امیدی راه اندازی کنیم.

اسلامیان گفت: همچنین مصمم هستیم طبق دستور رئیس جمهور برای خروج از تصدی گیری سهام شرکت های دولتی وابسته به صندوق را واگذار و یا بفروشیم به طوری که به ۱۳۵ هزار بازنشسته سهام بیمه ملت را واگذار کردیم.