جانشین فرمانده انتظامی ناجا از نسخه جدید سامانه رخدادهای انتظامی در کلانتری ۱۲۷ نارمک رونمایی کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، در این مراسم که با حضور سردار اسکندر مومنی جانشین فرمانده ناجا، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ و سردار محمد شرفی رئیس پلیس پیشگیری ناجا برگزار شده بود، از طرح ها و سامانه های فناورانه شورای عالی تحولات کلانتری ها و پاسگاه های انتظامی رونمایی شد.

بنا بر این گزارش نسخه جدید سامانه رخدادهای انتظامی متشکل از سامانه های کنترل هوشمند گشتی ها، پایش پیشگیری، تحلیل جرایم، بایگانی اسناد، ورود و خروج، سامانه جامع پیامکی، مرکز مانیتورینگ کلانتری و دوربین لباس های انتظامی ماموران است.

سردار رحیمی در خصوص اجرای این طرح در کلانتری ۱۲۷ نارمک گفت: اجرای این طرح در راستای اجرای فرامین رهبر معظم انقلاب مبنی بر تحول سازی کلانتری هاست و امروز در چهارمین روز از هفته ناجا ۹ طرح در حوزه IT به بهره برداری می رسد که هدف از بهره برداری آنها تسریع در روند رسیدگی به پرونده ها و همچنین خدمت رسانی به شهروندان است.

سردار رحیمی نسخه جدید سامانه رخدادهای انتظامی

رحیمی با اعلام اینکه این طرح به صورت پایلوت در شهر تهران آغاز شده است، افزود: این گام بلند و پرشتاب پلیس در جهت رسیدن به پلیس هوشمند است که با همت پلیس پیشگیری ناجا و همچنین پلیس پیشگیری تهران بزرگ به انجام رسیده است.

در ادامه این مراسم همچنین سردار محمد شرفی رئیس پلیس پیشگری ناجا نیز گفت: تجهیزات الکترونیکی به کارگیری شده در کلانتری ها متحول شده است که این اقدام در راستای خدمات رسانی بهینه به شهروندان انجام می شود.

وی افزود: با افتتاح این سامانه نظارت بر عملکرد واحدهای گشتی و پایش وضعیت عملکرد آنها با دقت انجام می شود.

وی همچنین افزود: سیستم پیامکی اطلاع رسانی به شهروندان برای دریافت خدمات از دیگر مواردی است که دراین پروژه مورد بهره برداری قرار می گیرد و بسترسازاجرای مواد ۱۷۶ و ۱۷۵ قانون آیین دادرسی کیفری است.