سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از وقوع حادثه آتش‌سوزی در پارکینگ یک ساختمان12 طبقه خبر داد و گفت: در این حادثه سه دستگاه خودرو در آتش سوخت.

به گزارش خبرگزاری موج، سید جلال ملکی درباره جزئیات این حادثه اظهار داشت: ساعت ۰۵:۰۶ صبح امروز وقوع حادثه آتش‌سوزی در یک مجتمع مسکونی ۱۲ واحدی در شهرک ولیعصر خیابان حیدری جنوبی به سامانه ۱۲۵ اعلام شد و بلافاصله نجاتگران سه ایستگاه در محل حادثه حاضر شدند.

وی افزود: با حضور نیروهای آتش‌نشانی در محل حادثه مشخص شد که حریق از داخل پارکینگ مجتمع مسکونی و از میان ۶ دستگاه خودروی پارک شده، آغاز شده و دود ناشی از آتش‌سوزی، طبقات فوقانی را دربر گرفته و باعث وحشت ساکنان شده است.

ملکی با اعلام اینکه آتش‌نشانان بلافاصله اقدام به خروج ساکنان مجتمع و هدایت آنها به طبقات فوقانی و پشت‌بام کردند، افزود: بررسی‌ها نشان می‌داد سه خودروی پژو ۲۰۶، جک و سانتافه در داخل پارکینگ دچار حریق شدند و شعله‌های آتش در حال سرایت به دیگر خودروهای پارک شده در داخل پارکینگ است.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: آتش‌نشانان با استفاده از نردهبان، ۲۰ تن از ساکنان را که در میان دود و شعله‌ها گرفتار شده بودند، نجات داده و به مکان امن منتقل کردند.

وی با اعلام اینکه خوشبختانه این ساختمان دارای سیستم اطفای حریق بود، افزود: متأسفانه به دلیل نامعلومی این سیستم غیرفعال شده و همین مسئله باعث گستردگی آتش‌سوزی بود. آتش‌نشانان در ساعت ۰۶:۳۲ موفق به مهار شعله‌های آتش شده و پس از لکه‌گیری، محل حادثه را برای بررسی علت وقوع، به کارشناسان علت‌یاب سازمان تحویل دادند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج