ششمین همایش سراسری «طب و قضا» دوم تا چهارم آبان در شهر مقدس قم برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، در این همایش که با محوریت سازمان پزشکی قانونی و قوه قضائیه و مشارکت مراجع علمی، پزشکی و فقهی برگزار می شود، مسوولان ارشد قضایی کشور و شخصیت‌های علمی و پزشکی استانی حضور خواهند داشت.

بررسی چالش‌های موجود در مباحث پزشکی- قضایی و ارائه راهکارهای اجرایی در خصوص اصلاح قوانین و تعیین روش‌های جدید در مواجهه با چالش‌های پیش رو از مهمترین اهداف برگزاری این همایش است.

محورهای این همایش عبارتند از: واکاوی ابعاد پزشکی، فقهی و حقوقی رشد و کمال عقل (موضوع ماده 91 قانون مجازات اسلامی)، تفسیر و تبیین پزشکی، فقهی و حقوقی موضوع سرایت در صدمات در قانون مجازات اسلامی، چالش‌های تشخیص (حرج) در سقط درمانی و نحوه مواجهه قضایی با صدمات ساختگی (خودزنی ها و تصادفات ساختگی).

همچنین از بین مقالات ارسالی برای ششمین همایش طب و قضا، تعدادی برای ارائه در قالب سخنرانی انتخاب شده که این مقالات در ویژه نامه طب و قضا - مجله پزشکی قانونی ایران - به چاپ خواهد رسید.

ناگفته نماند که در راستای برگزاری ششمین همایش طب و قضا، اقدامات و هماهنگی های لازم در قالب کمیته های اجرایی و تخصصی در راستای آماده سازی برنامه ها انجام شده است.

پنجمین همایش طب و قضا، پاییز سال 1394 در شهر ساری استان مازندران برگزار شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج