مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از کاهش جدی دما در نوار شمالی خبر داد و گفت: سامانه جدید بارشی آسمان 19 استان کشور را بارانی خواهد کرد

به گزارش خبرگزاری موج، احد وظیفه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: جریانات خنک شمالی و بارشی که از روز دوشنبه وارد کشورمان شده و بخش‌هایی از نیمه شمالی را تحت تأثیر قرار داده در ساعت‌های آتی نیز به فعالیت می‌پردازد.

وی ادامه داد: با ادامه فعالیت سامانه بارشی در استان‌های واقع در نوار شمالی کشور، بارش‌های باران به‌همراه رگبار و وزش باد در ساعت‌های آینده در استان‌های گیلان، مازندران، اردبیل، برخی نقاط آذربایجان‌های شرقی و غربی، ارتفاعات البرز غربی و مرکزی، برخی نقاط گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات کردستان به‌وقوع می‌پیوندد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: در روز چهارشنبه این سامانه بارشی در نیمه شمالی کشور تقویت می‌شود که ثمره آن رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در گیلان، اردبیل، مازندران، زنجان، قزوین، البرز، تهران، قم، نیمه شمالی سمنان، برخی نقاط استان‌های کردستان، همدان، مرکزی، گلستان، شرق کرمانشاه، لرستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات اصفهان خواهد بود.

به‌گفته وظیفه روز پنجشنبه رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد در استان‌های ساحلی خزر، اردبیل، خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، نیمه شمالی سمنان، تهران، البرز، مرکزی، قم، قزوین، همدان، زنجان، آذربایجان شرقی و غربی رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: شدت بارش‌ها در ساعت‌های آتی در گیلان، نیمه غربی مازندران، برخی نقاط اردبیل، آذربایجان‌ها، زنجان، دامنه‌های البرز غربی و مرکزی، بخش‌های شمالی استان‌های البرز، تهران، قزوین و سمنان است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور توضیح داد: طی روزهای سه‌شنبه تا صبح جمعه با نفوذ توده هوای سرد، دمای هوا در استانهای واقع در نوار شمالی بین 7 تا 12 درجه کاهش می‌یابد و از روز جمعه به‌تدریج دما روند افزایشی خواهد داشت.

وظیفه همچنین درباره بارش‌ها در نقاط سردسیر نیز اظهار کرد: در روز چهارشنبه بارش در نقاط مرتفع و سردسیر آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، شمال زنجان، ارتفاعات البرز در گیلان، مازندران، گلستان، تهران، البرز، قزوین، سمنان و در روز پنجشنبه در ارتفاعات البرز در مازندران، گلستان، البرز، تهران، سمنان، شمال زنجان، ارتفاعات خراسان شمالی به‌صورت برف پیش‌بینی می‌شود که این وضعیت می‌تواند منجر به لغزندگی جاده‌های کوهستانی شود.

وی درباره وضعیت دریای خزر نیز اظهار کرد: دریای خزر و خلیج فارس نیز طی امروز و فردا مواج و طوفانی خواهد بود.

وظیفه، شهرکرد با دو درجه بالای صفر را خنک‌ترین و اهواز با 40 درجه بالای صفر را گرم‌ترین نقاط کشور دانست و گفت: دمای هوای تهران امروز با کاهش نسبی نسبت به روزهای گذشته به 25 درجه بالای صفر رسید که در روز جمعه دمای هوای پایتخت به 16 درجه بالای صفر می‌رسد.
عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج