سارق سابقه دار بعد از سرقت از طعمه هایش با مالباخته‌ها تماس می‌گرفت و در ازای دریافت مژدگانی باز هم دست به سرقت می‌زد.

به گزارش خبرگزاری موج، ساعت 3و نیم روز 23 شهریورماه سالجاری یکی از شهروندان با مراجعه به واحد گشت کلانتری 159 بی سیم به مأموران اعلام کرد: گوشی تلفن همراهم توسط راکب یک دستگاه موتورسیکلت هوندا سرقت شده و این سارق طی تماس تلفنی که با اعضای خانواده ام داشته، در ازای بازپس دادن گوشی تلفن همراهم درخواست مبلغ 200 هزار تومان پول کرده است.

مأموران کلانتری 159 بی سیم با اطلاع از موضوع، بلافاصله آموزش های لازم را به مالباخته ارائه و ضمن هماهنگی با تجسس کلانتری، محل تردد سارق را در محدوده بیمارستان مهدیه ی تهران تحت مراقبت پلیسی قرار دادند.

سرانجام با حضور شخص سارق در محل و شناسایی وی توسط مالباخته، طرح دستگیری سارق توسط مأمورین به مرحله اجرا گذاشته شد و متهم بنام "سعید . ک" 30 ساله دستگیر و در بازرسی اولیه از وی، چندین دستگاه گوشی تلفن همراه مسروقه کشف شد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت به شیوه موبایل قاپی و به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 14 تهران، پرونده بهمراه متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

کارآگاهان پایگاه ششم آگاهی با شناسایی مالک گوشی های مسروقه بدست آمده از متهم موفق به شناسایی تعداد دیگری از مالباختگانی شدند که همگی آنها در مناطق مختلف سطح شهر تهران مورد سرقت به شیوه موبایل قاپی قرار گرفته بودند.

یکی از مالباختگان پس از حضور در پایگاه ششم آگاهی، ضمن شناسایی متهم در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : چند روز پیش متهم در خیابان وحدت اسلامی اقدام به سرقت کیف دستی حاوی عابربانک حاوی رمز ، گوشی تلفن همراه و دیگر مدارک شناسایی ام کرد ؛ پس از تشکیل پرونده مقدماتی در کلانتری مربوطه 115 رازی ، زمانیکه به خانه رفتم ، اعضای خانواده ام که از دیدنم متعجب شده بودند عنوان داشتند که یکی از دوستانم ! ضمن جواب دادن گوشی تلفن همراه بنده به آنها عنوان کرده که من تصادف کرده ام و برای بستری شدنم در بیمارستان و انجام عمل جراحی نیاز فوری به دو میلیون تومان پول است ؛ خانواده بنده نیز پس از ارائه شماره کارت عابربانکم توسط این شخص به او اعتماد کرده و در حالیکه امکان تماس تلفنی با مرا نداشتند، بلافاصله اقدام به واریز دو میلیون تومان پول به حساب عابربانکم کرده غافل از آنکه آن شخص همان سارق کیف دستی ام بوده است.

تعداد دیگری از مالباختگان و شکات نیز پس از شناسایی سعید گفت: متهم در ازای بازپس دادن گوشی های تلفن همراهشان از آنها درخواست مبالغ چند صد هزار تومانی کرده اما با وجود پرداخت پول مورد درخواستی ، سارق گوشی های تلفم همراه مسروقه شان را بازپس نداده است.

"سعید. ک" که دارای سوابق متعدد دستگیری به اتهام ارتکاب جرایم مختلف همچون نزاع و درگیری و... است، در همان تحقیقات اولیه صراحتا به دهها فقره موبایل قاپی در سطح شهر تهران اعتراف کرد ؛ وی در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: چند ماهی است که به تهران آمدم ؛ جا و مکان مشخصی نیز ندارم ؛ پس از مدت کوتاهی، با تهیه یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا 125 شروع به سرقت کردم ؛ اعتیادشدیدی به مصرف قرص دارم و گوشی های تلفن همراه مسروقه را معمولا به قیمت 100 و سرانجام 150 هزار تومان به خریداران اموال مسروقه می فروختم.

سرهنگ کارآگاه رضا امیدی، رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر به گفت : با توجه به اعتراف صریح متهم به دهها کیف و موبایل قاپی در مناطق مختلف شهر تهران و به جهت شناسایی سایر جرایم ارتکابی و بویژه شناسایی سایر شکات و مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی بازپرس محترم پرونده صادر شده است ؛ از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان نبرد شمالی - میدان نبرد - انتهای خیابان شهید بیدچی مراجعه کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج