چراغ راهنمای تغذیه‌ای که بر روی محصولات غذایی نصب شده به مصرف کننده کمک می‌کند تا سالم‌ترین محصول غذایی را بر اساس شرایط خود استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، نسترن محمدی، رئیس اداره نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی با منشأ گیاهی سازمان غذا و دارو گفت: باید توجه داشته باشیم که که مصرف سه ماده غذایی پر خطر برای سلامتی که موجب بیماری‌های مرتبط و مزمن مثل دیابت، چربی خون، پر فشاری، کبد چرب که در کشور ما بسیار رایج است، لذا بهتر است از مصرف از غذاهای چرب، شیرین و شور پرهیز شود.

وی ادامه داد: چراغ راهنمای تغذیه ای یا نشانگرهای تغذیه ای که بر روی محصولات غذایی نصب شده به مصرف کننده کمک می کند تا سالم‌ترین محصول غذایی را بر اساس شرایط خود استفاده نماید.

محمدی افزود: برای غذاهایی که نیاز به سرخ شدن دارند باید از روغن سرخ کردنی خانوار و برای غذاهایی که نیاز به سرخ کردن ندارند بهتر است از سایر روغن‌ها مثل روغن ذرت و آفتابگردان استفاده کرد.

محمدی اظهار داشت: محصول داغ و گرم نباید در کیسه فریزر نگهداری شوند.

رئیس اداره نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی با منشأ گیاهی سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: سال گذشته نیز بخشنامه‌ای از سازمان غذا و دارو به تمامی تولیدکنندگان محصولات غذایی به منظور جلوگیری از بیماری‌های غیر واگیر جهت کاهش مصرف قند ، چربی، نمک و اسیدهای چرب ترانس اقدام نمایند که در سال‌جاری در حال پایش این برنامه هستیم تا به نتیجه موثری برسیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج