در استان تهران حدود 4هزار نفر عضو شورا داریم که با هماهنگی و مشورت با آنها باید توسعه و فعالیت روستایی را افزایش دهیم.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدحسین مقیمی افزود: بعضا گزارش می‌دهیم که کارهای زیادی کرده ایم بعد که درصد عملکرد را محاسبه می‌کنیم می بینیم که به درصد پایینی رسیده ایم که این شایسته نظام جمهوری اسلامی نیست.

وی ادامه داد: ما باید با تهیه سند توسعه استان در طی برنامه ششم بگوییم در شهرداری‌ها، در حوزه سلامت و ... چه کارهایی را باید انجام دهیم.

مقیمی افزود: کسانی که مسئولیت می‌پذیریم اگر لحظه ای در سامان دادن به امور مردم غفلت کنیم خداوند به سختی از ما خواهد گذشت و اگر در انجام آن تعلل کنیم گرفتار خواهیم شد.

استاندار تهران در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ما باید مسئولیت هایی که به عهده‌مان است و فرمایشات رییس جمهور را مدنظر قرار دهیم و گزارشات عملکردمان را ارائه دهیم. همچنین وظیفه ی دولت حل مسائل اقتصادی مردم است که طبق سند چشم‌انداز باید این مشکلات را حل کنیم.

وی گفت: دستگاههای اجرایی یک سری وظایف ذاتی دارند که با توجه به آن وظایف مسئولیت هایی بر عهده آنهاست ما نیز این وظایف را انجام داده و سازمان برنامه و بودجه نیز گزارشاتی ارائه می دهد و ما نیز بر اساس این گزارشات مدیران را تشویق یا حتی در صورت نیاز جابجا می‌کنیم.

استاندار تهران تصریح کرد: مردم به برنامه های رییس جمهور منتخب رای داده اند. ما هم نماینده‌ی دولت هستیم و بایستی این امور را اجرایی کرده و پاسخ‌گوی مردم باشیم.

وی افزود: من در چهارسال آینده مسئولیت مشکلات مردم را می‌پذیرم تا برای حل آن برنامه ریزی کنم. ما وظیفه داریم مشکلات مردم را بشناسیم و درد مردم را حس کنیم.اولین دغدغه‌ی امروز مردم موضوع اقتصاد،‌ معیشت و اشتغال است. ما در سند چشم انداز و طبق برنامه ششم توسعه تکلیف داریم که سالی 8درصد رشد اقتصادی ایجاد کنیم.

مقیمی ادامه داد: در گذشته توانسته‌ایم به آن برنامه ها دست پیدا کنیم ولی در استان تهران حتما باید به درصد دست یابیم که یکی از روش‌های دستیابی به آن بهره‌وری درست از زمان است.

مقیمی گفت: برای بالا بردن بهره‌وری باید به نیروهای انسانی برنامه بدهیم تا ساعت اداری فعالیت مفیدی داشته باشند. ما در برنامه ششم قرار هست 950هزار شغل ایجاد کنیم که تکلیف دولت است و بخشی از این 950هزار شغل مربوط به استان تهران است که وظیفه‌ی ماست.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: در استان تهران حدود 4هزار نفر عضو شورا داریم که با هماهنگی و مشورت با آنها باید توسعه و فعالیت روستایی را افزایش دهیم. نقش تولید در رسیدن به اهداف اقتصادی باید بیان شود تا بدانیم دقیقا تولید چه نقشی در شکوفایی اقتصادی دارد.

وی گفت: ما باید عوامل موثر بر تولید را شناسایی کنیم. ما به عنوان دولت، باید شرایطی را فراهم کنیم که سرمایه‌گذار علاقه‌مند سرمایه‌گذاری باشد و مطمئن باشد که سرمایه‌اش از بین نمی‌رود.

وی در پایان افزود: تا روزی که من در استانداری هستم مسئولیت تمام کارها را به عهده می‌گیرم و هرکس ابراز نارضایتی کرد مسئولیتش با من است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج