با وجود انکه هنوز در تهران و بسیاری از شهرهای مرکزی کشور کولرها روشن است اما سازمان هواشناسی اعلام کرده است که از چهارشنبه اردبیلی ها و گیلانی ها و مازنی ها منتظر بارش برف باشند .

احد وظیفه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی موج گفت : از اواخر هفته شاهد کاهش دمای هوا در ناحیه شمال غربی و شهرهای شمالی کشور هستیم .وی گفت این کاهش دما با بارش باران و در ارتفاعات با بارش برف همراه خواهد بود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان در ادامه افزود : امروز هم شاهد بارش باران در غرب و شمال کشور خواهیم بود که عصر امروز بر شدت این بارندگی ها افزوده می شود

وی در ادامه افزود: این بارش ها با کاهش دما در این مناطق همراه خواهد بود و استان های خراسان شمالی و گلستان نیز از این تغییرات دمایی و کاهش دما بی بهره نخواهند بود و این کاهش دما در این مناطق نیز رخ خواهد داد اما بارندگی های روز چهارشنبه علاوه بر شمال کشور تا دامنه های جنوبی البرز ادامه خواهد یافت .

وظیفه به تغییرات دمایی در جنوب کشور نیز اشاره کرد و ادامه داد : از دوشنبه تا چهارشنبه هوای استان های جنوبی نیز دستخوش تغییر می شود و و به خاطر همین تغییرات دمایی خلیج فارس مواج خواهد بود .

وی خبر داد که سازمان هواشناسی پیش بینی می کند که تغییرات دمایی در شمال کشور در حدود 7 تا 10 درجه خواهد بود . وی تاکید کرد که این استان ها در ارتفاعات خود اولین برف پاییزی را تجربه خواهند کرد.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی به شرایط جوی تهران اشاره کرد و افزود : فردا نیز مانند امروز هوای تهران صاف است و درجه هوایی ان تا 27 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود اما روز چهار شنبه پیش بینی می کنیم که در اواخر شب رعد و برق و باران داشته باشیم .

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج