مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش باران در استان‌های گیلان و اردبیل در روز یکشنبه و دوشنبه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، احد وظیفه درباره آخرین وضعیت آب‌وهوای کشور طی سه روز آینده گفت: براساس تحلیل آخرین اطلاعات هواشناسی برای روز یکشنبه در استان‌های گیلان و اردبیل بارش خفیف باران پیش‌بینی می‌شود. این شرایط در روز دوشنبه نیز ادامه خواهد یافت. از شب دوشنبه نیز بر شدت بارش‌ها افزوده شده و در استان گیلان، اردبیل، آذربایجان شرقی و نیمه شمالی آذربایجان غربی رگبار، رعد و برق و وزش باد رخ می‌دهد.

وی افزود: در روز سه شنبه هم بارش باران در مناطق یاد شده ادامه خواهد یافت و در عین حال در برخی مناطق استان‌های گلستان و خراسان شمالی نیز رگبار باران انتظار می‌رود.

وظیفه با بیان اینکه دریای خزر از روز دوشنبه بعدازظهر و طی روز سه شنبه مواج و طوفانی خواهد بود، درباره وضعیت آب‌وهوای پایتخت در سه روز آینده نیز گفت: برای امروز نهم مهرماه آسمان تهران صاف تا کمی ابری بوده و بیشینه و کمینه دمای هوا به ترتیب ۳۰ و ۲۰ درجه سانتی‌گراد است.

روز دوشنبه نیز آسمان پایتخت صاف تا کمی ابری و همراه با وزش باد خواهد بود و حداکثر دمای هوا ۲۸ درجه و حداقل آن ۱۸ درجه سانتیگراد خواهد بود.

وضعیت آب‌وهوای تهران در روز سه شنبه نیز به همین صورت پیش بینی می‌شود که البته بیشینه و کمینه دمای هوا به ترتیب ۲۵ و ۱۶ درجه سانتیگراد خواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج