معاون وزیرعلوم و رئیس سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه خوابگاه های دانشجویی از سطح یک تا سطح پنج تقسیم بندی می شوند، گفت: تا پایان دولت دوازدهم، تمامی خوابگاه‌های دانشجویی وزارت علوم به سطح ۱ و ۲ ارتقاء می‌یابند.

به گزارش خبرگزاری موج، دکتر مجتبی صدیقی، در نشست با رئیس و مسوولان دانشگاه جیرفت با بیان اینکه، در دوره اول دولت تدبیر و امید شناخت خوابگاه های فرسوده در دستور کار قرار گرفت، اظهار داشت: تابستان سال جاری با حمایت دولت دوازدهم از طریق صندوق رفاه دانشجویان و با روحیه جهادی تحولی بزرگ در بازسازی خوابگاه های دانشجویی انجام شد و تمامی خوابگاه های سطح پنج کشور به سطح چهار ارتقاء پیدا کردند.

وی افزود: دولت دوازدهم تمام تلاش خود را انجام می دهد تا تمامی خوابگاه های دانشجویی به سطح بالا ارتقا پیدا کنند.

رئیس سازمان امور دانشجویان در ادامه گفت: در حال حاضر ۱۰۲۰ خوابگاه دانشجویی در کشور فعال هستند و علاوه بر این ، تعداد ۳۲۰ خوابگاه دیگر زیر نظر دانشگاه ها مدیریت می‌شوند.

دکتر صدیقی با بیان اینکه ۲۶۰ هزار نفر ظرفیت خوابگاه دانشجویی مجردی در کل کشور داریم، افزود: در برنامه ششم توسعه ظرفیت خوابگاه ها باید به ۷۰۰ هزار نفر برسد که به طور جدی پی گیر انجام این مسئله هستیم.

وی اظهار کرد: ۲۰۰ خوابگاه در سطح کشور با مشارکت بخش خصوصی در حال ساخت می باشد که تکمیل این طرح ها کمک خوبی به ارتقای ارائه خدمات دانشجویی در این زمینه می‌کند.

دکترصدیقی گفت: ۱۲۸۰ میلیارد ریال در ۶ ماه ابتدایی سال جاری تسهیلات به دانشجویان پرداخت شد که این میزان در نیمه دوم امسال افزایش پیدا می‌کند.

وی افزود: از این مبلغ ۸۳۰ میلیارد ریال وام به دانشجویان دکترا و ۴۵۰ میلیارد ریال به سایر دانشجویان اختصاص پیدا کرده است.

وی تصریح کرد: ۲۱ نوع وام توسط صندوق رفاه دانشجویان پرداخت می شود و در سال جاری میزان وام ها ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش یافته است.

وی در ادامه به مشکلات دانشگاه جیرفت اشاره کرد و گفت: ایجاد فضای ورزشی و خوابگاه های این دانشگاه به صورت ویژه رسیدگی خواهد شد که هر چه سریع تر این مشکلات برطرف شوند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جیرفت، درحال حاضر در این دانشگاه بیش از ۴۶۰۰ نفر دانشجو در ۴۱ رشته وگرایش در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد و در پنج دانشکده ادبیات و علوم انسانی، علوم پایه، فنی مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی تحصیل می‌کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج