شرایط کیفی هوای برخی مناطق شهر تهران طی امروز در آستانه شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیر واحد پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: شرایط کیفی هوای برخی مناطق شهر تهران طی امروز به دلیل افزایش نسبی غلظت برخی آلاینده‌ها از جمله ذرات معلق، در آستانه شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد و انتظار می رود این شرایط تا فردا تداوم داشته باشد.

حسین شهبازی بر اساس نتایج حاصل از پیش‌بینی پارامترهای هواشناسی برای ایستگاه مهرآباد، هوای تهران در برخی ساعات امروز همراه با وزش باد مؤثر به بزرگی ۳ تا ۵ متر بر ثانیه از سمت نواحی جنوبی - جنوب‌شرقی خواهد بود. با افزایش میزان ناپایداری جوی طی فردا ( ۶ مهر) به‌تدریج بر سرعت باد افزوده می‌شود.

وی با بیان اینکه در برخی ساعات بعدازظهر فردا وزش باد نسبتا شدید به بزرگی ۵ تا ۸ متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی - جنوب‌غربی پیش‌بینی می‌شود، تصریح کرد: این شرایط پابرجا نیست و در روز جمعه ( ۷ مهر) از سرعت وزش باد کاسته می‌شود و تنها در برخی ساعات، وزش باد مؤثر انتظار می‌رود.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به اینکه دما تا فردا افزایش جزیی می‌یابد و سپس تا پایان هفته روند کاهشی خواهد داشت، گفت: کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ساعت ۸ امروز با شاخص ۱۰۱ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج