رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به گزارش طرح ساحلی 1396 سازمان امداد و نجات در سواحل استان‌های گلستان، گیلان و مازندران، اعلام کرد: از 3 خرداد تا 21 شهریورماه سال جاری 5 هزار و 923 ماموریت توسط نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر در سواحل دریای خزر انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی گفت:  که از این تعداد 4 هزار و 475 عملیات مربوط به عملیات امداد و نجات بوده و 75 درصد از تمامی ماموریت‌های ساحلی در سواحل دریای خزر بوده است.

وی با اشاره به گزارش طرح ساحلی 1396 در سواحل دریای خزر (استان‌های گلستان، گیلان و مازندران)، گفت: از 3 خرداد تا 21 شهریورماه سال جاری 5 هزار و 923 ماموریت توسط نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر در سواحل دریای خزر انجام شده است که از این تعداد 4 هزار و 475 عملیات مربوط به عملیات امداد و نجات بوده است که 75 درصد از تمامی ماموریت‌های ساحلی در سواحل دریای خزر بوده است.

وی درباره مراجعات حضوری هموطنان به پایگاه‌های امدادساحلی جمعیت هلال احمر، عنوان کرد: یک هزار و 466 مورد مراجعه حضوری صورت گرفته است که این تعداد 25 درصد از تمامی ماموریت‌های ساحلی در سواحل دریای خزر را شامل می‌شود.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به تعداد مصدومان امدادرسانی شده در طرح ساحلی سال جاری طی 111 روز گذشته اشاره کرد و افزود: امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر به 7 هزار و 845 مصدوم امدادرسانی کردند که از این تعداد 266 تن به منظور ادامه روند درمانی به مراکز درمانی منتقل شدند که 224 تن مربوط به استان مازندران، 39 نفر مربوط به استان گیلان و 3 نفر مربوط به استان گلستان بوده است. همچنین 7 هزار و 579 تن به صورت سرپایی مداوا شدند.

به گفته وی، طی 111 روز گذشته در طرح ساحلی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر 4 هزار و 381 نفر در سواحل دریای خزر در استان‌های گیلان و مازندران توسط ناجیان غریق نجات یافته‌اند.

سلیمی خاطرنشان کرد: 47 درصد از عملیات‌های امداد و نجات ساحلی در سه استان گیلان، گلستان و مازندران در خارج از محدوده طرح سالم سازی دریا و 53 درصد نیز در داخل طرح صورت گرفته است. 97 درصد از عملیات‌های ساحلی در سواحل دریای خزر، 2 درصد در رودخانه و یک درصد نیز در سایر محیط‌های آبی (شامل دریاچه پشت سد و ...) در استان‌های گلستان، گیلان و مازندران انجام شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج