دبیر انجمن سرطان ایران گفت: دومین کنفرانس سرطان غرب آسیا با رویکرد بین المللی و بهره گیری از دستاوردهای جدید پیشگیری، تشخیص و درمان سرطان، آذر ۹۶ در تهران برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، فرهاد سمیعی در نشست خبری دومین کنفرانس سرطان غرب آسیا،  افزود: سرطان یک بحران خاموش و ساکت است که به توسعه خود ادامه می دهد و سازمان بهداشت جهانی از ان به عنوان یک بحران خاموش نام می برد.

وی ادامه داد: نمونه مشابه چنین کنفرانسی در اروپا و آمریکا و همچنین آسیای جنوب شرقی به صورت سالیانه برگزار می شود ولی کنفرانسی با این مشخصات در مرکز و غرب آسیا وجود نداشته و ما با هدف مطالعه بیشتر در بیماری های این منطقه و بهره گیری از نتایج علمی بین المللی در تلاش هستیم تجربه های خود را با دیگر کشورها به اشتراک بگذاریم.

عبدالله فضل علیزاده رئیس انجمن سرطان ایران نیز با اشاره به نبود یک کنفرانس بین المللی علمی در منطقه گفت: انجمن سرطان به عنوان یک نهاد علمی با وجود پتانسیل موجود در دانشمندان کشور برگزاری این کنفرانس را در اولویت کار خود قرار داد و با تجربه هایی که در دوره گذشته با حضور نمایندگانی از ۱۶ کشور بدست آورد، تصمیم به برگزاری دومین دوره این کنفرانس گرفته است.

وی افزود : این کنفرانس یک رویداد بین المللی با یک نگاه منطقه ای و جهانی است که بدون شک دستاوردهای آن برای پیشرفت و آگاهی درمانگران در راستای تشخیص و درمان سرطان موثر خواهد بود و می توان با همکاری کشورهایی که از نظر ژنتیک، فرهنگ و محیط با ایران مشابه هستند، بهره بیشتری برد و در درمان بیماری ها از تجربیات و دستاوردهای آنها استفاده کرد.

وی با اشاره به این که سرطان محدود به یک کشور نیست افزود: سرطان بار سنگینی بر دوش بشریت قرار داده و هزینه و اضطراب هایی را بر کشورها و جوامع مختلف در سراسر جهان تحمیل کرده که سلامت انسان ها را تهدید می کند و تنها با آگاهی دادن به جامعه از مسیر ایجاد بسترهای فرهنگی می توان در پیشگیری آن موفق بود. ما در گذشته فکر می کردیم سرطان فقط مختص سالمندان است و امروزه باید نگاه عمیق تری به سرطان داشته باشیم و لازم است از دوره جنینی پیشگیری را آغاز و با ایجاد فرهنگ سلامت بار سرطان را در کشور سبک کرد.

کنفرانس بین المللی سرطان غرب آسیا به مدت سه روز با هدف تبادل آخرین اطلاعات در مورد پیشگیری و درمان سرطان با محوریت پیشگیری، علوم پایه، مدیریت درمانگاه های سرطان و تشخیص اولیه در برنامه های مختلفی همچون پنل های تخصصی، کارگاه های آموزشی و سخنرانی های کلیدی از اساتید مطرح داخلی و خارجی آذر ۹۶ در تهران برگزار می شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج