شهردار تهران در اولین روز کاری اش به محلات منطقه 12 رفت تا از نزدیک در جریان مشکلات این منطقه باشد

به گزارش خبرنگار اجتماعی موج، محمدعلی نجفی ساعت 3 بامداد روز سه شنبه به همراه تعدادی از اعضای شورای شهر به مددسرای آقایان و بانون محله هرندی رفت تا از نزدیک در جریان مشکلات و روند رسیدگی و اسکان افراد کارتن خواب قرار بگیرد. وی در این بازدید نیمه شب سری به محلات هرندی، بازار، شوش، اوراقچی ها و هرندی زد تا از نزدیک در جریان مشکلات این مناطق قرار بگیرد.

در این بازدید رسمی شهردار تهران به مدرسه صبح رویش نیز سری زد تا وضعیت آموزش و تحصیل کودکان کار را در این مدرسه بررسی کند

نجفی در این بازدید خاطرنشان کرد: مسائل فرهنگی و اجتماعی در راس فعالیت های شهرداری تهران قرار دارد و به همین دلیل ترجیح دادم در اولین روز کاری خودم از مجموعه فعالیت های شهرداری تهران بازدید کنم که بیشتر در محدوده منطقه 12 قرار دارند .

وی رسیدگی به وضعیت آسیب های اجتماعی را از مهمترین اوالویت های شهرداری عنوان کردو افزود : ما این توانایی را داریم که از بروز این مشکلات جلوگیری کنیم و یا اینکه این موارد را کاهش دهیم زیرا این مشکلات زیبنده شهری مثل تهران نیست.

وی در ادامه توضیح داد که با وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی  درباره توسعه شبکه بهداشت در شهر تهران و جلوگیری از آسیب های اجتماعی جلسه ای داشته اند و تلفنی نیز با وزیر کار مورد موضوع تکدی گری و اعتیاد کودکان کار گفت و گو کرده اند و قرار است جلساتی در هفته آینده با دو دستگاه داشته باشند تفاهم نامه هایی برای همکاری های مشترک فراهم شود.

اگر همه ارگان های دولتی، شهرداری ها و سازمان ها دست به دست هم دهند می توان به کاهش آسیب ها در کلان شهری مثل تهران امید داشت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج