وزیر آموزش و پرورش خبر داد: از مهرماه امسال 13 میلیون دانش آموز شروع به تحصیل می کند و 1100 عنوان کتاب درسی در 138 میلیون جلد آماده شده است که در شهرستان ها از 20 شهریور و تهران از 25 شهریورماه توزیع می شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، محمد بطحایی که در حاشیه مراسم معارفه وزیر جدید آموزش و پرورش و در جمع خبرنگاران  با اشاره به  معوقات 1000 میلیارد تومانی نیروهای اموزش و پرورش تصریح کرد :آخرین فهرست از مطالبات نهایی شده است. امیدواریم وضعیت خزانه طوری باشد که قبل از شروع سال تحصیلی جدید بخشی از آن را تامین کنیم. حدود 1000 میلیارد تومان جمع کل معوقات از جمله «حق التدریس» و «حق‌الزحمه» است.

وی با اشاره به اینکه دوره های آموزش برای کتاب های جدیدالتالیف  برای معلمان آغاز شده است به برنامه های آموزشی این وزارت خانه اشاره کرده و افزود: حدود 1000 کلاس درس هنوز خشت و گلی است و حدود 1800 کلاس کانکسی داریم که درنظر داریم طی امسال و سال 97 وضعیت مناسبتری را رقم بزنیم.

وزیر اموزش و پرورش  به ادامه کار توسط معلمان بازنشسته تاکید و ادامه داد :تا چند سال آینده تعداد زیادی از معلمان بازنشسته می شوند و قرار است در صورتی که این افراد علاقه داشته باشند ادامه خدمت دهند . 

بطحایی تصریح کرد: از دانشگاه فرهنگیان حدود 20 هزار نفر جذب می شوند وصحبت هایی با سازمان برنامه و بودجه داشتیم و وضعیت نیروهای حق التدریس را مشخص کردیم تا همانند سال های گذشته بخشی از نیروی مورد نیاز را از طریق حق التدریس‌ها را تامین کنیم.

وی در ادامه افزود: شناخت نقاط ضعف و قوت شرطی لازم است اما کافی نیست؛ آموزش و پرورش با مشکلات مزمنی رو به رو است که نیاز به همت جمعی و گفتمان ملی دارد و امیدوارم با آمادگی دولت و رای اعتماد نمایندگان به آموزش و پرورش بتوان زمینه های گفتمان را فراهم کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج