وزیر بهداشت از پزشکی به عنوان یکی از مقدس ترین حرفه ها یاد کرد و گفت: در حرفه پزشکی بر خلاف برخی صداهای ناموزون، عملکرد خوبی داشته ایم.

به گزارش خبرگزاری موج، دکتر سید حسن هاشمی در جشنواره بزرگداشت روز پزشک، با اشاره به حکم رئیس جمهور برای ریاست سازمان نظام پزشکی در سال ۹۲، از خدمات و تلاش های علیرضا زالی، رئیس این سازمان تقدیر کرد و گفت: وی با آرامش و تدبیر، امور را دنبال کرد و امیدواریم که اعضای هیات مدیره و رئیس جدید سازمان نظام پزشکی و اعضای آن در سراسر کشور بتوانند بیش از گذشته، باعث افتخار جامعه پزشکی شوند و جایگاه و منزلت این جامعه خدوم به جامعه معرفی شود.

وزیر بهداشت تصریح کرد: به همه هموطنانم این اطمینان را می دهم که مجموعه خدمات پزشکی ایران شامل پزشکی، پرستاری، پیراپزشکی،داروسازی، دندانپزشکی، مامایی، هوشبری و رشته های مختلف پزشکی، هیچ کم و کاستی از نظر دانش و مهارت در مقایسه با کشورهای پیشرفته ندارد و در حال حاضر از نظر پزشکی در منطقه در جایگاه اول و در دنیا جایگاه بسیار مناسبی داریم.

هاشمی با بیان اینکه بی عدالتی در دسترسی به خدمات پزشکی در کشور را کتمان نمی کنیم، افزود: خوشحالیم که حوزه سلامت در اولویت دولت های یازدهم و دوازدهم قرار گرفت و دکتر روحانی تلاش کرد تا ضمن کاهش نابرابری های حوزه سلامت، از مردم و به ویژه درماندگان و نیازمندان، نیز محافظت مالی کند.

وزیر بهداشت خطاب به جامعه پزشکی گفت: صبر، کلید خوشبختی است و اگر صبور باشیم، قطعا به تمام خواسته های مان خواهیم رسید.

وی ادامه داد: همکاران جوان ما خیلی دچار ملامت نشوند و صبر کنند زیرا مردم و رحمت الهی پشتیبان آنها است و مردم ایران قدرشناس خدمات پزشکان هستند.

هاشمی اضافه کرد: بیش از یک سال از ۴ سال زمان مسئولیتم در وزارت بهداشت را در شهرها و روستاهای کشور گذراندم و از مراکز بهداشتی و درمانی بازدید کردم و از نزدیک همکاران شریف، نازنین و پاک سپید پوش خودم را دیده ام.

وزیر بهداشت با اشاره به خدمات جوانان جامعه پزشکی در کشور، گفت: قربانی که در جاده ایرانشهر دچار حادثه و ضایعه نخاعی شد، دوره طرح خود در سیستان و بلوچستان را به اتمام رسانده بود و می توانست به شهر خود برگردد اما برای خدمت به مردم در منطقه ایرانشهر ماند و این حادثه، ۶ ماه پس از پایان دوره طرح، برای وی رخ داد. بنابراین افراد بسیار شریف، عزیز و بزرگواری در لباس سپید پزشکی وجود دارند که باید از آنها حمایت و مراقبت کنیم.

هاشمی یادآور شد: مرحوم دکتر قریب می گفت اگر پزشک هستی دیگر متعلق به خودت نیستی اگر متعلق به خودت هستی دیگر پزشک نیستی،  افتخار می کنیم که امروز، اکثریت قاطع جامعه پزشکی ایران، از جنسی هستند که به مردم کشور فکر می کنند و در راه سلامت و بهروزی آنها تلاش می کنند.

وزیر بهداشت در پایان گفت: آرزو می کنم تمام همکاران ما در حوزه پزشکی که جان خود را از دست دادند، در جوار رحمت الهی در آرامش قرار داشته باشند و غفران الهی، شامل حال آنها شود و برخی از دوستان و همکاران ما در حین انجام خدمت، دچار حادثه و سانحه شده اند و اکنون بر روی تخت بیمارستان قرار دارند که یکی از آنها دکتر قربانی است که در ایرانشهر در حین انجام ماموریت دچار حادثه و ضایعه نخاعی شد و آرزوی سلامتی برای همه آنها داریم.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج