فرصت انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۹۶ ساعت ۲۴ امشب به پایان می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری موج، حسین توکلی اظهار کرد: فرصت انتخاب رشته کنکور 96 ساعت 24 امشب پایان می‌یابد و داوطلبان با ورود به سایت سازمان سنجش می‌توانند علاوه بر مشاهده دفترچه‌های انتخاب رشته بر اساس گروه‌های آزمایشی، راهنمای عملی و اصلاحات اعلام‌شده، نسبت به مرتب‌سازی رشته‌های مورد علاقه بر اساس شرایط کارنامه خود اقدام کنند.

وی افزود: به‌ منظور ارائه تسهیلات به داوطلبانی که هنوز موفق به انتخاب رشته در کنکور سراسری 96 نشده‌اند و با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش درباره رشته‌های جدید و اصلاحات دفترچه راهنمای انتخاب رشته، مهلت انتخاب رشته تا ساعت 24 روز چهارشنبه 25 مرداد تمدید شد و این فرصت امشب به پایان می‌رسد.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: داوطلبانی که تاکنون انتخاب رشته کرده‌اند می‌توانند تا ساعت 24 امشب نسبت به ویرایش فرم انتخاب رشته خود اقدام کنند، همچنین داوطلبانی که تاکنون نسبت به انتخاب رشته اقدام نکرده‌اند در فرصت باقی‌مانده می‌توانند 150 کدرشته را انتخاب کنند.

توکلی بیان کرد: از تعداد 838 هزار و 929 داوطلب مجاز در کنکور 96 تا صبح امروز (چهارشنبه 25 مرداد) تعداد 422 هزار و 233 نفر معادل 50.3 درصد مجازین انتخاب رشته کردند. همچنین متقاضیان پذیرش در رشته‌های تحصیلی بدون آزمون که پذیرش در آنها صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) است، چه در کنکور شرکت کرده باشند و چه شرکت نکرده باشند می‌توانند با ورود به سایت سازمان سنجش، ضمن ثبت‌نام، نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

طبق اعلام دانشگاه آزاد اسلامی، تمام داوطلبان حاضر در جلسه آزمون سراسری که متقاضی تحصیل در دانشگاه آزاد هستند، می‌توانند از روز پنج‌شنبه 19 مرداد ماه تا پایان روز پنج‌شنبه 26 مرداد ماه با مراجعه به سامانه این مرکز به‌نشانی www.azmoon.org و با توجه به نمره کل کسب‌شده در هر زیر‌گروه متناسب با رشته انتخابی و کد شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی، نسبت به انتخاب 20 رشته‌محل اقدام کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج