وزیر آموزش و پرورش گفت: با انتخاب یک وزیر، مشکلات و چالش‌های موجود حل نخواهد شد بلکه وحدت و یکپارچگی تمامی مسوولان می‌تواند مشکلات آموزش و پرورش را مرتفع سازد.

به گزارش خبرگزاری موج، فخرالدین احمدی دانش آشتیانی وزیر آموزش و پرورش در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان‌های کشور که ساختمان شهید رجایی این وزارتخانه برگزار شد، اظهار داشت: مهم نیست هریک از ما در چه سمتی باشیم، آنچه مهم است تلاش برای شناساندن جایگاه رفیع آموزش و پرورش به جامعه است.

وی افزود: در مدت مسوولیتم همواره تلاش کردم نقش کلیدی آموزش و پرورش را برای مسوولان تشریح کرده و اهمیت آموزش و پرورش در توسعه و پیشرفت کشور را تبیین کنم که البته این وظیفه از وظایف تک تک فرهنگیان است.

احمدی دانش آشتیانی تصریح‌ کرد: دولت باید به جایگاه رفیع آموزش و پرورش بیش از پیش اهمیت دهد و حمایت خود را از آموزش و پرورش افزایش دهد؛ با انتخاب یک وزیر، مشکلات و چالش‌های موجود حل نخواهد شد بلکه وحدت و یکپارچگی همه مسوولان می‌تواند مشکلات آموزش و پرورش را مرتفع سازد.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در مجموعه آموزش و پرورش باید سعی شود مدیران با مسائل درگیر شوند و با مشارکت تمام فرهنگیان در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌ها، زمینه را برای حل چالش‌ها، فرهم کنند.

وی ادامه داد: مشارکت فرهنگیان در تصمیم‌‌سازی نیازمند تغییر ساختار فعلی است؛ به عبارتی رشد و تعالی در آموزش و پرورش اتفاق نمی‌افتد مگر آنکه با مشارکت تمامی افراد در حل و فصل مسائل موجود آموزش و پرورش اتفاق بیفتد.

احمدی دانش آشتیانی عنوان کرد: یکی از چالش‌های آموزش و پرورش، تمرکز در تصمیم‌گیری‌ها بود که در مدت وزارت اینجانب، تلاش کردیم با تمرکززدایی و تفویض اختیار به استان‌ها، تصمیم‌گیری در کف مدرسه صورت گیرد و حوزه ستادی وزارتخانه تنها سیاست‌های کلی را مشخص کند.

وی ضمن تبریک به سید محمد بطحایی به عنوان گزینه انتخابی رییس جمهور، گفت: بطحایی از بدنه آموزش و پرورش است و برای مجموعه آموزش و پرورش ساخته شده است، امیداست با همکاری فرهنگیان، سکان هدایت این وزارتخانه را برعهده گیرد و با توجه به سختی کار در این وزارتخانه، آرزوی توفیق و سرافرازی برای ایشان دارم.

وزیر آموزش و پرورش در روزهای پایانی خدمت خود در این وزارتخانه، فعالیت در آموزش و پرورش را بهترین نوع خدمت در راه خدا دانست و افزود: از همه معاونان، مدیران و سایر افرادی که در این مدت همکاری داشتند،‌ تشکر می‌کنم و به خاطر کمبودها و نواقص، طلب بخشش می‌نمایم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج