در حال حاضر در ستاد وزارت کشور و استانداری‌ها تعداد 151 پست سازمانی شامل معاون استاندار، مشاور وزیر، مشاور استاندار، فرماندار، مدیرکل، مدیر، معاون مدیر کل، معاون فرماندار و بخشدار به کارکنان زن واگذار شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور در پی انتشار خبری در برخی رسانه‌ها درباره سوال تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از وزیر کشور در مورد رعایت عدالت جنسیتی، مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور توضیحات کوتاهی را در این مورد منتشر کرد.

بنابراین گزارش متن کامل این توضیحات بدین شرح است:

درحال حاضر در تشکیلات استانداری‌های کشور جهت تمشیت امور مربوط به بانوان و خانواده، دفترامور بانوان و خانواده پیش بینی شده که در رأس آن مدیرکل و در قالب(۶تا ۸) پست سازمانی، سازماندهی شده است. ضمنا در تشکیلات تمامی فرمانداری‌های کشور نیز پست کارشناس امور بانوان و خانواده مصوب گردیده است.همچنین با توجه به سیاست‌های نیروی انسانی وزارت متبوع و بخشنامه‌های ابلاغی وزیر محترم کشور و دراجرای برنامه‌های توانمندسازی نیروی انسانی، سعی و تلاش شده است اولویت استفاده از نیروهای شایسته درون دستگاه در سمت های مدیریتی به گونه ای صورت پذیرد که براساس آن پرورش افراد برای سمت‌های مدیریتی بالاتر تحقق یابد.

لذا به منظور برطرف کردن چالش‌های فراروی نظام اداری و ساماندهی، نهادینه سازی فرهنگ سازمانی، دانش گرایی و شایسته سالاری مبتنی بر اخلاق و اعتدال و ایجاد زمینه رشد و ارتقای منابع انسانی و در جهت استفاده بهینه از توان و تجربیات کارکنان شاغل درمجموعه وزارت کشور، خط مشی‌های لازم جهت تامین نیروی انسانی مناسب و کیفی و تلاش درجهت ثبات شغلی و افزایش انگیزش شغلی کارکنان، "فارغ از مبحث جنسیت کارکنان" به تمامی استانداران ابلاغ  و تأکید شده است. بعلاوه حسب بررسی‌های بعمل آمده در راستای واگذاری مسوولیت به زنان و استفاده از توانایی‌های آنان در سمت‌های مدیریتی، در حال حاضر در ستاد وزارت کشور و استانداری‌ها تعداد ۱۵۱ پست سازمانی شامل معاون استاندار، مشاور وزیر، مشاور استاندار، فرماندار،  مدیرکل، مدیر، معاون مدیر کل، معاون فرماندار و بخشدار به کارکنان زن واگذار شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج