رئیس سازمان حج و زیارت گفت: روند صدور ویزای زائران سرزمین وحی ادامه دارد و تا کنون نزدیک به ۶۲هزار ویزا صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، حمید محمدی عصر روز یکشنبه در بدو ورود به فرودگاه مدینه با بیان این مطلب افزود: تا امروز ۶۲ پرواز به مدینه منوره انجام شده و حدود ۱۶ هزار و ۳۰۰ نفر از زائران و عوامل اجرایی به عربستان منتقل شدند.

وی با بیان اینکه اعزام به مدینه منوره تا ۳۰ مرداد ادامه خواهد داشت، اظهار داشت: از ۱۹ مرداد پروازهای مدینه بعد به مقصد فرودگاه جده انجام می شود و تا سوم شهریورماه تمامی زائران به سرزمین وحی مشرف خواهند شد.

رئیس سازمان حج و زیارت درباره روند اعزام زائران از طریق دو شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی و سعودی گفت: از آغاز عملیات اعزام زائران تاکنون بیشتر اعزام ها از طریق هواپیمایی ایران ایر انجام شده و حدود سه هزار زائر هم توسط هواپیمایی سعودی منتقل شدند.

محمدی با اشاره به تلاش هواپیمایی جمهوری اسلامی برای انتقال زائران افزود: امیدواریم شرایط به همین صورت ادامه پیدا کند و درصد بیشتری از زائران توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی منتقل شوند.

وی به ارزیابی های انجام شده در زمینه حمل و نقل، تغذیه و بهداشت زائران در سرزمین وحی اشاره کرد و گفت: به طور کلی در این سه حوزه وضعیت خوبی داریم؛ در حوزه بهداشت هم مشکلی در مورد بیمارستان داشتیم که خوشبختانه امروز این مساله هم حل و بیمارستان مدینه بازگشایی شد.

وی خاطرنشان کرد: شب گذشته(شنبه) اولین گروه زائران از مدینه منوره به مکه مکرمه مشرف شدند که این سیر عزیمت زائران بصورت روزانه ادامه خواهد داشت؛ در حال حاضر حدود ۵هزارو ۵۰۰ نفر از زائران ایرانی به مکه مکرمه منتقل شدند.

رئیس سازمان حج و زیارت در ادامه به مساله حمل و نقل زائران در طول مناسک حج اشاره کرد و گفت: در مدینه النبی که هتل‌های محل اسکان زائران نزدیک به حرم قرار دارد، با مشکلی مواج نیستیم اما در مکه مکرمه همه کشورها با مساله پراکندگی هتل ها مواجه هستند که این موضوع هم از طریق استفاده از خطوط اتوبوسرانی حل می شود.

محمدی ادامه داد: مکه مکرمه به پنج منطقه برای انجام عملیات حمل و نقل زائران تقسیم و خطوط اتوبوسرانی در کارت زائران درج شده است و امیدواریم هیچ مشکلی در زمینه رفت و آمد زائران نداشته باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج