عضو شورای شهر گفت: شهرداری که یک نهاد متعلق به مردم است نردبان افراد برای ریاست جمهوری می شود این در حالی است که ما مشکلات عدیده ای در مورد حوزه حمل و نقل، بافت فرسوده، آلودگی هوا و... داریم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، عباس جدیدی در جریان سیصد و شصت و پنجمین جلسه شورای شهر تهران  با بیان اینکه ما به هیچ عنوان مخالف فعالیت بخش خصوصی و پیمانکاران نیستیم، گفت: حتی اعتقاد داریم که بر اساس سیاست های کلی اصل 44 و سند چشم انداز 20 ساله چنانچه بخواهیم در حوزه اقتصادی موفق باشیم باید از ظرفیت بخش خصوصی استفاده شود.

وی  در ادامه با بیان اینکه در طی سال های گذشته در شورای چهارم بسیار به شهرداری تهران تذکر داده ام که از تصدی گری به سمت تولی گری حرکت کند، گفت: بنده در بیان مطالبم کاملا واقف بوده و می دانم چه مطلبی را عنوان می کنم ولی متاسفانه شهرداری و حامیانش خود را به راه دیگری می زنند و حرف های بنده را وارونه انعکاس می دهند.

شهرداری نباید اقدامات انجام شده از سوی پیمانکاران را به نام خود ثبت و ضبط کند

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: قطعا باید حق پیمانکاران زحمتکش داده شود و شهرداری نباید اقدامات انجام شده از سوی پیمانکاران را به نام خود ثبت و ضبط کند و در واقع باید نسبت به میزان بدهی های شهر توضیح ارائه کند.

وی با انتقاد از ارائه گزارش حسابرسی در صحن شورای شهر تهران گفت: به هیچ عنوان این گزارش محسوب نمی شود و می توان آن را یک قرائت دانست چرا که باید گزارش تحلیل و محتوا داشته باشد.

جدیدی از اعضای شورای پنجم خواست تا نسبت به موضوعات شهری و مشکلات آن واقف و در جهت رفع مشکلات و موانع کوشا باشند.

وی همچنین به موضوع بودجه غیرنقد در شهرداری تهران انتقاد کرد و گفت: قطعا در این زمینه نمی توان نظارت کرد و بودجه غیرنقد با روح قانون شهرداری ها و معاملات شهرداری مغایرت فاحش که نه احوش دارد.

هنوز اسناد واگذاری املاک به افراد خاص شفاف نشده است

جدیدی ادامه داد: بنده به هیچ عنوان به شهردار تقابل ندارم و از زحمات او نیز تشکر می کنم اما برایم این سوال مطرح می شود که چرا تا اسم بودجه غیرنقد و نامه های بنده در خصوص اسناد واگذاری املاک به افراد خاص به میان می آید چهره شان سرخ و سفید می شود.

وی گفت: سه سال است روز به روز ما را می کشند و پاسخ روشنی به تذکرات ما داده نمی شود و آقای قالیباف باید بداند که اینجا شهرداری است نه سازمان زمین شهری و شاید شهرداری را با سازمان زمین شهری اشتباه گرفته اند.

وقتی شهردار، بیت المال را نردبان صندلی ریاست جمهوری می کند، وضع تهران این گونه می شود

جدیدی ادامه داد: بر چه مبنایی برای منافع برخی از افراد اموال مردم و شهر را بخشش می کنید و متاسفانه این اتفاقات در حالی می افتد که شهرداری که یک نهاد متعلق به مردم است نردبان افراد برای ریاست جمهوری می شود این در حالی است که ما مشکلات عدیده ای در مورد حوزه حمل و نقل، بافت فرسوده، آلودگی هوا و... داریم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج