دبیرکل جمعیت هلال‌احمر از واگذاری 170 دستگاه آمبولانس و 200 دستگاه خودروی نجات به جمعیت هلال احمر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، مصطفی محمدیون در همایش مدیران ستادی و عامل استان‌های جمعیت هلال‌احمر که با موضوع تاب‌آوری جامعه در چارچوب راهبرد 10 ساله جمعیت برگزار شد، با اشاره به برنامه ریزی برای برگزاری سه ماه یکبار کارگروه‌های تاب‌آوری گفت: این جلسه به منظور تبادل اطلاعات و تجارب میان مدیران ستادی و عامل استان‌های جمعیت هلال‌احمر تشکیل شده است.

دبیرکل جمعیت هلال احمر تصریح کرد: در جلسه گذشته که در اصفهان تشکیل شد، مصوباتی تصویب و قول‌هایی داده شد که شاخص‌ترین آن بحث تفویض اختیار بود؛ بر این اساس هم بخشی از اختیارات جمعیت در مباحث رفاهی به مدیران عامل واگذار و ابلاغ شد.

وی با اشاره به پیگیری پرونده های معوقه حقوقی اظهار داشت: در این باره با مدیران عامل جمعیت در 6 استان دیدار دیدار و گفت و گو داشتیم و اقدمات لازم برای حل مشکلات آنها انجام شده است.

برون سپاری پرونده‌های حقوقی 4 استان عملیاتی شد

محمدیون همچنین با تاکید بر عملیاتی شدن برون سپاری پرونده‌های حقوقی، تصریح کرد: در این مورد، بررسی پرونده‌ها آغاز شده است و تاکنون نیز برون سپاری پرونده های حقوقی در 4 استان عملیاتی شده است.

وی با اشاره به تشکیل جلسات شورای معاونین در 4 تا 5 استان کشور از ابتدای سال جاری تاکید کرد: از جمله نکات مثبت این جلسات، کوتاه شدن روند و زمان تخصیص بودجه های لازم به جمعیت استانی برای رفع مشکلات استان است.

دبیر کل جمعیت هلال احمر با اشاره به اتفاقات خوشایند چند روز گذشته برای جمعیت هلال احمر اظهار داشت: طی چند روز گذشته 75 دستگاه خودرویی که یک سال پیگیر آن بودیم وارد بندر انزلی شده است، همچنین 500 میلیارد تومان اعتبار برای هلال احمر در هیأت دولت تصویب شد که باید در سازمان برنامه و بودجه  تخصیص داده و واگذار شود.

وی همچنین افزود: پس از یک سال با درخواست هلال احمر مبنی بر بهسازی ناوگان حمل و نقل جمعیت موافق شد که بر این اساس 170 دستگاه آمبولانس و 200 دستگاه خودروی نجات به جمعیت هلال احمر واگذار می شود.

اعتبارات معوقه سازمان جوانان پرداخت شد

محمدیون با اشاره به تخصیص اعتبار به سازمان جوانان درباره اجرای برنامه‌های تابستانه این سازمان، تاکید کرد: تمام تلاش ما در مجموعه هلال احمر، عملی کردن وعده های داده شده و رفع مشکلات جمعیت استان ها به منظور پیشبرد اهداف جمعیت هلال احمر است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج