با گذشت یک هفته از زمان ربوده شدن پسربچه ۳ساله، شب گذشته زن جوانی با مراجعه به کلانتری ۱۲۸ تهران‌نو، یوسف را تحویل ماموران پلیس داد و ادعا کرد او را پیدا کرده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی موج، روز 27 تیرماه امروز خانواده کودک سه ساله‌ای به نام یوسف بهمن آبادی در تماس با پلیس از مفقود شدن کودکشان خبر دادند. بلافاصله تصاویر این کودک در فضای مجازی پخش شد تا رسانه ها و مردم تلاششان را برای پیدا کردن این کودک آغاز کنند. روز گذشته توسط یک زن به صورت خود معرف به ماموران پلیس تحویل داده شد.

 

یوسف12

 

گفتنی است ساعت ۱۹:۳۰ عصر ۲۷ تیرماه از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ فقدان پسربچه‌ای ۳ ساله بنام یوسف به کلانتری ۱۲۸ تهران نو اعلام شد.

با حضور مأموران کلانتری در محل فقدان کودک در خیابان ایران‌مهر، پدر و مادر یوسف در اظهارات خود گفتند: "برای میهمانی به خانه یکی از بستگان خود در خیابان ایران مهر آمدیم؛ حدود ۱۹:۰۰، یوسف به تنهایی و در حالی‌که کلاه نقابدار قرمز (طرح مرد عنکبوتی) به سر داشت، از خانه خارج شد؛ چند دقیقه‌ای از خارج شدن یوسف نگذشته بود که به دنبال آوردنش از خانه خارج شدیم اما او را پیدا نکردیم ".

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «فقدانی کودک» و به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز تحقیقات میدانی و بررسی تصاویر ده‌ها دوربین مداربسته متعلق به مراکز تجاری و شعبات بانکی در محدوده محل فقدان یوسف، کارآگاهان موفق به شناسایی تصویر خانم حدوداً ۴۰ ساله‌ای ملبس به مانتو مشکی و با عینک آفتابی شدند که اقدام به تعقیب کودک فقدانی (یوسف) کرده بود؛ در بررسی دقیق تر تصاویر بدست آمده از دوربین‌های مداربسته، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که این خانم پس از تعقیب چند صد متری و در حالیکه کسی مراقب یوسف نبوده، دست او را گرفته و در خلاف جهت مسیر منتهی به محل سکونت بستگان یوسف، به همراه پسربچه محل را ترک کرده است.

همزمان با اقدامات پلیسی، خانواده فقدانی و بستگان آنها نیز تصاویر فقدانی (یوسف) را به همراه شماره تماس خود در محدوده محل ربوده شدن یوسف اطلاع‌رسانی کرده بودند؛ ساعت ۸ شب روز گذشته خانم ناشناسی طی تماس با خانوادهٔ یوسف، به آنها اعلام کرد که یوسف نزد اوست و او قصد بازگرداندن کودک را دارد که بلافاصله موضوع از طریق خانواده یوسف به پلیس اطلاع داده شد؛ سرانجام با شناسایی محل تردد زن ناشناس در خیابان دماوند – محدوده اتوبان امام علی (ع)، این خانم ناشناس در حالیکه یوسف را همراه خود شناسایی، دستگیر و یوسف نیز سالم به خانواده‌اش تحویل داده شد.

متهم در اظهارات اولیه مدعی شد: "روز حادثه برای انجام مصاحبه کاری به پاسداران رفته بودم؛ حدودا ساعت ۱۹:۰۰ در حال بازگشت به خانه بودم که طفل سه ساله را در حالیکه داشت زیر ماشین می‌رفت، آواره و سرگردان پیدا کردم؛ فقط به قصد اینکه پدر و مادرش پیدا شده و او را تحویل بدهم و بلایی سر بچه نیاید، او را با خودم بردم در آن لحظه به عقل من نرسید که به پلیس اطلاع دهم؛ ولی پس از آن منتظر پیدا شدن پدر و مادرش بودم تا اینکه به محض پیدا شدن پدر و مادر بچه، تصمیم گرفتم تا او را تحویل بدهم "

 

سارق یوسف

با ثبت اظهارات زن جوان و در حالی که او ادعا می‌کند کودک‌ربا نیست و در این یک هفته گذشته از یوسف به شدت مراقبت کرده است وی در اختیار کاراگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی قرار گرفت و تحقیقات دربارهٔ بررسی صحت ادعای وی همچنان ادامه دارد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج