معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه در طرح تحول سلامت به اورژانس توجه ویژه ای شد، از راه اندازی 125 بخش اورژانس جدید، 2هزارو400 دستگاه آمبولانس پیشرفته و مجهز جدید، راه اندازی 32 پایگاه اورژانس هوایی و اضافه شدن 4 هزار نیروی انسانی به اورژانس در دولت یازدهم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد آقاجانی در آیین رونمایی از 200 موتورلانس جدید در تهران، اظهار داشت: یکی از مشکلات مهم کلانشهرها و شهرهای بزرگ کشور، ترافیک و کمبود آمبولانس است به گونه ای که در تهران در حال حاضر 185 پایگاه اورژانس وجود دارد و نیاز است که این تعداد به 747 پایگاه ارتقا یابد.

وی تصریح کرد: زمان رسیدن اورژانس به بالین بیماران و مصدومان تا پیش از این زیاد بود و ایده ورود موتورلانس ها به اورژانس، می تواند این زمان را به کمتر از 10 دقیقه کاهش دهد. این موتورلانس ها مجهز به دستگاه های نوارقلب با امکان انتقال دیتا، الکتروشوک، ست سوختگی و تنفس مصنوعی هستند.

انجام 529 هزار ماموریت در سال توسط اورژانس تهران

معاون درمان با اشاره به انجام 529هزار ماموریت در سال توسط اورژانس تهران، خاطرنشان کرد: 64 درصد از ماموریت های اورژانس، در محل انجام می شود و نیازی به اعزام بیماران و مصدومان به بیمارستان وجود ندارد و موتورلانس ها با سرعت بیشتر و با نیروی انسانی کمتر، می توانند خدمات مناسبی را در دقایق نخست به آنها ارائه دهند.

آقاجانی در پایان یادآور شد: حوادث و سوانح ترافیکی علت بیشترین سال‌های از دست رفته عمر مردم کشور است و ارائه خدمات با کیفیت اورژانس می تواند بار معلولیت، فوت و هزینه های مردم و نظام سلامت را کاهش دهد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج