مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از توزیع کارت شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی در هفته آینده خبر داد و گفت: آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال جاری ۱۳ مردادماه برگزار می‌شود.

حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج درباره  برگزاری آزمون کاردانی به کارشناسی اظهار داشت: براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده، ثبت‌نام برای شرکت در آزمون‌های کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۹۶ تمامی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی اعم از دولتی و غیردولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی با درنظر گرفتن مهلت تمدید شده در روز پنج‌شنبه ۱۸ خردادماه ۹۶ پایان پذیرفت.

وی در ادامه گفت: پذیرش در ۲۰ کد رشته امتحانی از ۶۷ کد رشته امتحانی از طریق آزمون و پذیرش در ۴۷ کد رشته امتحانی دیگر از ۶۷ کد رشته امتحانی صرفا براساس سوابق تحصیلی انجام می‌شود.

ثبت نام بیش از91 هزار داوطلب در آزمون کاردانی به کارشناسی

توکلی بااشاره به اینکه برای شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۹۶، تعداد ۹۱ هزار و ۶۹۹ داوطلب ثبت‌نام کردند، افزود: از این تعداد ۳۶ هزار و ۹۸۳ نفر زن و ۵۴ هزار و ۷۱۶نفر مرد هستند. به عبارت دیگر ۴۰.۳۳ درصد ثبت‌نام کنندگان زن و ۵۹.۶۷ درصد مرد هستند، همچنین برای شرکت در پذیرش ۴۷ کد رشته امتحانی از ۶۷ کد رشته امتحانی که صرفا براساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) انجام می‌شود، تعداد ۹ هزار و ۸۲۷ داوطلب ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۳ هزار و ۵۲۵ زن و ۶ هزار و  ۳۰۲ نفر مرد هستند. به عبارت دیگر ۲۵.۸۷ درصد زن و ۶۴.۱۳ درصد مرد هستند.

 ۱۰مرداد ؛توزیع کارت شرکت در آزمون روی سایت سازمان سنجش

وی با بیان اینکه کارت شرکت در آزمون داوطلبان ۲۰ کد رشته امتحانی که پذیرش آن ها با آزمون است، در روز سه‌شنبه ۱۰مرداد ۹۵ روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد، گفت: داوطلبان می توانند از روز سه‌شنبه ۱۰ مرداد تا ساعت ۲۴ روز پنج‌شنبه ۱۲ مرداد  به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و نسبت به مشاهده و دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون و برگ راهنمای مربوط اقدام کنند.

13 مرداد؛ برگزاری آزمون کاردانی به کارشناسی

توکلی در ادامه به زمان برگزاری آزمون اشاره کرد و گفت: براساس برنامه زمانی اعلام شده، آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۹۶ برای ۲۰ کد رشته امتحانی که پذیرش آنها براساس آزمون است و در روز جمعه ۱۳  مرداد ۹۶ در حوزه‌های امتحانی مربوط برگزار خواهد شد.

اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی در هفته آخر شهریور ماه 

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در خاتمه تصریح کرد: فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی در هفته آخر شهریور ماه ۱۳۹۶ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج