وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه زنجیره خدمات خیرین جمعی در اردکان در حال تکمیل است، گفت: سالمندان بالای ۶۰ سال کشور در سال ۱۴۴۰ به ۳۰ میلیون نفر می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری موج، علی ربیعی دقایقی پیش در آیین افتتاح فاز دوم مرکز تحقیقات سالمندی اردکان با اشاره به برنامه‌های سفر به استان یزد، اظهار داشت: امروز کلنگ‌زنی مجموعه تولید انرژی خورشیدی را در شهرستان اردکان کلنگ زنی کردیم که زمینه اشتغال 140 نفر در مرحله اول و 50 شغل در مرحله دوم را فراهم می‌کند.

وی با تاکید بر نقش این نیروگاه‌ها در تامین انرژی مورد نیاز، ادامه داد: شهرستان اردکان در حال حاضر 30 هزار بیمه شده دارد که از خدمات درمانی تامین اجتماعی بهره می‌گیرند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: با توجه به تعداد بالای بیمه‌شدگان در شهرستان اردکان، لازم است که کلینیک تخصصی تامین اجتماعی در این شهرستان ساخته می‌شد که به حمدالله امروز این کلینیک هم در اردکان به بهره‌برداری رسید.

ربیعی با اشاره به اینکه جمعیت سالمندان کشور در حال افزایش است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر چهار میلیون و 800 هزار نفر سالمند بالای 60 سال در کشور زندگی می‌کنند ولی تا سال 1440 تعداد سالمندان بالای 60 سال کشور به 30 میلیون نفر می‌رسد.

وی ادامه داد: وظایف دستگاه‌های خدمات‌رسان به قشر سالمند کشور به خوبی تدوین و ابلاغ شده و در دستور کار قرار گرفته و الان ما باید برای ارائه خدمات به 30 میلیون سالمند در کشور خود را آماده کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به اهمیت تلاش در زمینه ارائه خدمات مناسب به سالمندان، خاطرنشان کرد: امکانات مورد نیاز و همچنین فضای تفریحی و زندگی سالمندان با دیگر افراد جامعه تفاوت دارد به همین دلیل لازم است که تحقیقات مرتبط با سالمندان در کشور گسترش پیدا کند.

ربیعی با تاکید بر نقش خیران در توسعه خدمات اجتماعی، گفت: به حمدالله زنجیره خدمات خیرین جمعی در اردکان در حال تکمیل است و اقدامات خیری بسیار گسترده‌ای در این شهرستان انجام شده است.

وی سالمندان را دارای کرامت بسیار بالایی دانست و خاطرنشان کرد: لازم است این فرهنگ در جامعه به وجود آید که همه نسبت به شان و کرامت سالمندان در ایران احترام ویژه‌ای قائل باشند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج