مدیر مرکز راهنمایی و مشاوره منطقه سه آموزش و پرورش تهران با اشاره به اینکه لباس فرم یکسان هنوز قانون نشده است، اظهار داشت: هر مدرسه ای لباس فرم خود را دارد و متاسفانه این مسئله هنوز دغدغه خاطر مسئولین آموزش و پرورش نشده است.

 به گزارش خبرگزاری موج، دکتر حسین جعفری در یک میزگرد رادیویی با بیان اینکه لباس فرم مزایا و مضراتی دارد، تصریح کرد: اگر در مجموع معایب و مزایای آن را بررسی کنیم، مزایای آن بیشتر از معایب آن است.  از سال‌های گذشته بحث‌هایی در انجمن اولیا و مربیان کشور در خصوص یکسان‌سازی و یک دست کردن لباس دانش آموزان انجام شد که متاسفانه ابتر باقی ماند و ادامه پیدا نکرد.

در ادامه  این برنامه، دکتر اکرم رحیمی - روانشناس- با بیان اینکه در اکثر مدارس دنیا، لباس فرم و متحد الشکل وجود دارد، گفت: مدرسه نخستین محیط رسمی است که دانش آموز وارد آن می شود و اولین مکانی است که اجتماعی شدن را تجربه می‌کند. قطعا بعد از خانواده تجربه بزرگتری را احساس می‌کند.

این روانشناس با بیان اینکه دانش آموز با لباس فرم در حقیقت به تبعیت از محیط می‌پردازد، اظهارکرد: نخستین تمرین‌های قانون‌پذیری تبعیت از لباس فرم است که فرآیند اجتماعی شدن را در دانش‌آموز تسریع می‌کند.

رحیمی در ادامه گفت: بدون تردید این مسئله دغدغه آموزش و پرورش است زیرا قصد مسئولان تبعیت دانش آموزان از اجتماعی شدن است.

به گزارش سایت رادیو گفت و گو وی با بیان اینکه در طول تاریخ بین انسان، رنگ و تاریخ هماهنگی وجود دارد، اظهارکرد:انسان بسته به محیطی که در آن زندگی می کند و موادی که در دسترس او است، رنگ را به زندگی وارد کرده است زیرا رنگ ها پدیده‌های قابل تحسینی هستند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج